Dość często na łamach „Życia Podkarpackiego”, w ślad za sygnałami mieszkańców, informujemy o wycinkach miejskiej zieleni w Jarosławiu. Tym razem jednak przynosimy wiadomość odwrotnej natury – w ostatnim czasie miasto przeprowadziło poważną akcję nasadzeń. W różnych miejscach Jarosławia posadzono ponad 80 drzewek i 90-metrowy odcinek żywopłotu na tzw. „psim parku”.
W ostatnich tygodniach za sprawą Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego miasto uzupełniło powstałe w wyniku wycinek ubytki w zieleni oraz dokonało całkowicie nowych nasadzeń. Najwięcej drzew, głównie klonów, posadzono na[paywall] Bulwarach nad Sanem, a więc na terenie, gdzie w zeszłym roku przy okazji rozpoczęcia zagospodarowania doszło do wycinki drzew na sporą skalę.
Ten sam gatunek wysadzono jeszcze na terenie przedszkola nr 4, przy bloku na ul. Zielińskiego i przy „psim parku” na Bandurskiego.
Lipę drobnolistną sadzono na nekropoliach – 8 sztuk rośnie już na cmentarzu wojennym przy ul. Pruchnickiej, 4 na cmentarzu nowym na Krakowskiej, zaś 1 uzupełnia alejkę lipową w Parku Miejskim przy Bandurskiego.
W tym samym parku wzdłuż ul. Szczepańskiego stworzono alejkę kasztanową, a podobny ciąg, tyle że z jarzębu mącznego, stworzono na ul. 3 Maja, na wysokości marketu Merkury oraz przy pasie drogowym przy ul. Konfederackiej, gdzie zasadzono 6 klonów.
Ponadto wokół wybiegu dla psów przy ul. Bandurskiego powstało 90 metrów żywopłotu, tworzy go w sumie 540 sadzonek grabu pospolitego. Łącznie w 15 różnych lokalizacjach wysadzono 84 nowych drzewek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I tak to właśnie powinno wyglądać, jak najmniej wycinać, a więcej takich akcji jak powyżej !!!DLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? - MIASTODRZEW.WROCLAW.PL
I tak to właśnie powinno wyglądać, jak najmniej wycinać, a więcej takich akcji jak powyżej !!!DLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? - MIASTODRZEW.WROCLAW.PL