Reklama

9 małżeństw, 9 pięknych historii

Pół wieku temu, pełni młodzieńczego zapału i miłości, powiedzieli sobie „tak”. Wspomnienia tej wyjątkowej chwili wróciły do małżonków z Przemyśla i Jarosławia z wyjątkową intensywnością za sprawą wzruszających uroczystości, zorganizowanych dla nich w obu miastach z racji jubileuszu złotych godów.

W Przemyślu 50 lat wspólnej małżeńskiej drogi, oczywiście nie zawsze usłanej różami, świętowały dwie pary: państwo Ewa i Tadeusz Czechowie oraz Danuta i Stanisław Kwaśnikowie. Jubilatów zaproszono 7 grudnia na przypieczętowujące niecodzienną rocznicę spotkanie z wiceprezydentem Przemyśla Bogusławem Świeżym oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Andrzejem Durbajłą. Była to okazja do złożenia życzeń i uhonorowania małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To szczególne odznaczenie, którego nie dostaje się od tak. Jak ciężko trzeba na nie pracować, wiedzą ci, którzy byli tego dnia bohaterami uroczystości w magistracie.


Identyczne doświadczenia ma także 6 par małżeńskich z Jarosławia, które 8 grudnia medale z okazji złotych godów odbierało z rąk burmistrza Waldemara Palucha. W jarosławskim ratuszu takie uroczystości organizowane są z reguły dwa razy do roku – najczęściej na wniosek krewnych jubilatów. Tym razem okazję do wzięcia udziału w tak nastrojowym i pełnym pozytywnych emocji spotkaniu mieli państwo: Anna i Zbigniew Drylowie, Seweryna i Edward Dusiłowie, Józefa i Edward Kolbuszewscy, Anna i Stanisław Kubasowie, Stanisława i Kazimierz Lewandowscy oraz Krystyna i Stanisław Podolakowie. Ostatnia, siódma para – Maria i Henryk Ciułowie – nie mogła tego dnia pojawić się na uroczystości, dlatego małżonków uhonorowano odznaczeniem w miejscu ich zamieszkania.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama