Pół wieku temu, pełni młodzieńczego zapału i miłości, powiedzieli sobie „tak”. Wspomnienia tej wyjątkowej chwili wróciły do małżonków z Przemyśla i Jarosławia z wyjątkową intensywnością za sprawą wzruszających uroczystości, zorganizowanych dla nich w obu miastach z racji jubileuszu złotych godów.
W Przemyślu 50 lat wspólnej małżeńskiej drogi, oczywiście nie zawsze usłanej różami, świętowały dwie pary: państwo Ewa i Tadeusz Czechowie oraz Danuta i Stanisław Kwaśnikowie. Jubilatów zaproszono 7 grudnia na przypieczętowujące niecodzienną rocznicę spotkanie z wiceprezydentem Przemyśla Bogusławem Świeżym oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Andrzejem Durbajłą. Była to okazja do złożenia życzeń i uhonorowania małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To szczególne odznaczenie, którego nie dostaje się od tak. Jak ciężko trzeba na nie pracować, wiedzą ci, którzy byli tego dnia bohaterami uroczystości w magistracie.
Identyczne doświadczenia ma także 6 par małżeńskich z Jarosławia, które 8 grudnia medale z okazji złotych godów odbierało z rąk burmistrza Waldemara Palucha. W jarosławskim ratuszu takie uroczystości organizowane są z reguły dwa razy do roku – najczęściej na wniosek krewnych jubilatów. Tym razem okazję do wzięcia udziału w tak nastrojowym i pełnym pozytywnych emocji spotkaniu mieli państwo: Anna i Zbigniew Drylowie, Seweryna i Edward Dusiłowie, Józefa i Edward Kolbuszewscy, Anna i Stanisław Kubasowie, Stanisława i Kazimierz Lewandowscy oraz Krystyna i Stanisław Podolakowie. Ostatnia, siódma para – Maria i Henryk Ciułowie – nie mogła tego dnia pojawić się na uroczystości, dlatego małżonków uhonorowano odznaczeniem w miejscu ich zamieszkania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze