W otoczeniu dzieci, wnuków i prawnuków oraz przedstawicieli lokalnego samorządu 9 par z terenu gminy Krasiczyn świętowało złote gody. Była sposobność do odnowienia złożonych sobie 50 lat temu przyrzeczeń i wzniesienia uroczystego toastu za kolejne przeżyte razem dni.
Jubileuszowe uroczystości odbyły się 4 listopada, a rozpoczęła je uroczysta msza św. w Kaplicy Zamkowej w Krasiczynie, którą odprawił proboszcza parafii ks. Sławomir Nowak.
W tym wyjątkowym miejscu małżonkowie odnowili też przysięgi małżeńskie. Łącznie po raz kolejny słowa przyrzeczenia wypowiedziało 9 par.
Wprawdzie 50 lat temu, w 1972 roku, na ślubnym kobiercu stanęło ich 14, ale nie wszystkie wzięły udział w przygotowanym dla nich wydarzeniu.
Ci, którzy zdecydowali się na ten krok, po uroczystej mszy św. przenieśli się do komnat Baszty Papieskiej krasiczyńskiego zamku, by tam odebrać[paywall] wyjątkowe odznaczenia w postaci Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Małżonków udekorowali nimi wójt gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek oraz kierownik USC Tomasz Pankiewicz. Odebrali oni też pamiątkowe listy z życzeniami, kwiaty i gratulacje, a formą podziękowania za piękny przykład, jaki dają młodym pokoleniom, był okolicznościowy występ przygotowany przez grupę wokalną z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie.
Oczywiście nie zabrakło też jubileuszowego tortu, toastu za pomyślność małżonków i poczęstunku.
Pary uhonorowane medalami przyznanymi przez prezydenta RP to:
Barbara i Czesław Bilińscy, Zofia i Jan Konopelscy, Danuta i Czesław Lisowie, Krystyna i Stefan Misieczkowie, Anna i Tomasz Oleszkowie, Maria i Józef Opaluchowie, Jadwiga i Jan Pichowie, Zofia i Jan Raczkowscy, Janina i Jan Stadnikowie, Barbara i Józef Śpiewakowie, Janina i Mieczysław Wojciechowscy, Krystyna i Władysław Lamborowie oraz Krystyna i Adam Majcherowie. Wszystkim gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze