Blisko setka najlepszych uczniów szkół rolniczych, podległych Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odebrała 12 stycznia nagrody z rąk wiceministra Adama Nowaka. W tym gronie znalazły się dwie młode zdolne osoby z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radymnie.
Wspomniana dwójka to Agata Dańczuk (kl. 3br) i Michał Kuryło (kl. 5T). Nagrody, które odebrali wraz z wyróżnionymi z innych szkół w całej Polsce, przyznane zostały za doskonałe oceny w roku 2024/2025 i sukcesy w olimpiadach. Warunkiem zostania laureatem była średnia ocen co najmniej 4,2 – w szkołach branżowych I i II stopnia i 4,5 – w technikach, tytuł laureata bądź finalisty olimpiad przedmiotowych na poziomie ogólnopolskim lub międzynarodowym oraz uzyskanie co najmniej bardzo dobrej oceny ze sprawowania.
Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w siedzibie MRiRW. W trakcie jej trwania wiceminister A. Nowak podkreślił znaczenie szkół rolniczych dla bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce oraz mówił o potrzebie odpowiedniego kształcenia młodzieży w takim kierunku, by móc stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stoi sektor rolnictwa.
– To dla nas powód do dumy, że możemy was dzisiaj uhonorować. Jesteście nie tylko przyszłością polskiego rolnictwa, ale także filarem rozwoju obszarów wiejskich. Nasze rolnictwo potrzebuje młodych, wykształconych ludzi, którzy będą w stanie sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem żywnościowym i globalnymi trendami w gospodarce rolnej – podkreślił.
Uroczystość wręczania dyplomów i nagród wzbogaciło wystąpienie prof. dra hab. Marcina Gołębiewskiego, prorektora ds. rozwoju Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który mówił o znaczeniu ciągłego kształcenia, otwartości na zmiany oraz interdyscyplinarnym podejściu do rolnictwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze