Reklama

Anna Brzyska blisko drugiego juniorskiego medalu MEJ

Z jednym, za to z najcenniejszego kruszcu, medalem z Mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie, wróciła zawodniczka Kolpinga Jarosław Anna Brzyska. Niewiele zabrakło, aby uczennica jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego powtórzyła ubiegłoroczny sukces i wywalczyła brąz w grze podwójnej.

17-latka świetnie spisała się w zespołowej rywalizacji w serbskiej stolicy. Wygrała 4 z 6 pojedynków, w tym w finale z Rumunią (3:2), gdy Polki przegrywały 0:2. Następnie jarosławianka wystąpiła indywidualnie – w singlu, deblu z Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszów i mikście z Mateuszem Zalewskim z ZKS Drzonków.

Najbliżej podium jarosławianka była w deblu. Rok temu w chorwackim Varażdinie A. Brzyska i Z. Wielgos zdobyły brąz. W Serbii znów miały szansę na podium, ale w ćwierćfinale nieznacznie uległy irlandzko-walijskiemu duetowi Sophie Earley – Anna Hursey 2:3 (11:3, 11:13, 9:11, 11:8, 11:13). Dodać trzeba, że po słabszym spotkaniu w wykonaniu obu Polek. A do tego pojedynku szły jak burza. W I rundzie pokonały Słowenki Polonę Horvat i Nusę Kadis 3:0 (11:4, 11:5, 11:2), w 1/16 finału wygrały z duńską parą Ann-Christine Christensen – Mille Lyngose Stofregen 3:0 (11:7, 11:6, 11:7) i w 1/8 finału z belgijskim deblem Eloise Duvivier – Candice Lardinois 3:1 (11:9, 11:6, 8:11, 11:7). Warto dodać, że zarówno Anna, jak i Zuzanna urodziły się w 2005 r. i przed nimi jeszcze dwa sezony startów w juniorkach.

Reklama

W kontynentalnej czołówce Ania Brzyska, której trenerem w SMS Jarosław jest Mateusz Czernik, znalazła się też w pozostałych konkurencjach. W grze pojedynczej oraz mieszanej zajęła miejsca 9. – 16. W mikście, w parze z M. Zalewskim, zaczęła zawody od zwycięstw z Austriakami Julianem Fellingerem i Jennifer Henning 3:2 (11:7, 9:11, 11:7, 7:11, 11:5) oraz luksembursko-belgijską parą Mael Van Dessel – Candice Lardinois 3:0 (11:1, 11:7, 11:7). Następnie pokonali francuski mikst Thibault Poret – Cela De Stoppeleire 3:1 (11:4, 2:11, 11:9, 11:7). W 1/8 finału, niestety, przegrali z bardzo mocnym duetem z Rumunii Darius Movileanu – Elena Zaharia 2:3 (13:11, 7:11, 9:11, 11:8, 9:11).

W singlu z kolei A. Brzyska ograła Czeszkę Lindę Zaderovą 4:1 (11:6, 11:9, 11:6, 9:11, 11:4), potem wygrała z Hiszpanką Fioną Elvirą Rad 4:0 (11:6, 11:6, 11:6, 14:12), by w 1/8 finału ulec Niemce Annett Kaufmann 0:4 (8:11, 8:11, 11:13, 5:11).

W ME w Belgradzie polską reprezentację kadetek prowadził trener Mateusz Czernik. Po wywalczeniu srebrnego medalu w turnieju drużynowym, później jego podopieczna w kadrze Natalia Bogdanowicz zdobyła złoto w mikście z Arturem Gromkiem i deblu z Rumunką Biancą Mei Rosu oraz srebro w singlu. Na co dzień N. Bogdanowicz jest zawodniczką Warmii Lidzbark Warmiński.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama