Reklama

Anna Brzyska drużynową mistrzynią Europy juniorek!

Zawodniczka Parafialnego Klubu Sportowego Kolping Jarosław Anna Brzyska została wraz z koleżankami z reprezentacji Polski drużynową mistrzynią Europy juniorek (U-19) w tenisie stołowym podczas rozgrywanego w Belgradzie czempionatu Starego Kontynentu. Brawo, brawo, brawo!

W reprezentacji Polski juniorek zagrały cztery zawodniczki: Wiktoria Wróbel, Zuzanna Wielgosz, Ilona Sztwiertnia i Anna Brzyska, wychowanka Kolpinga Jarosław, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, podopieczna trenera Mateusza Czernika, który prowadzi ją także w biało-czerwonych barwach. Trzon stanowiły: W. Wróbel, Z. Wielgosz i A. Brzyska.

Młode Polki spisały się rewelacyjnie. W grupie eliminacyjnej spotkały się z: Norwegią, Włochami i Słowacją. Wszystkie mecze wygrały 3:0. Spory wkład miała A. Brzyska, która w spotkaniu ze Skandynawkami pokonała Vivian Huynh 3:0 (11:3, 11:4, 11:8), a w meczu ze Słowaczkami Eliskę Stullerovą 3:0 (11:6, 11:4, 11:6). Wygrywając z Norweżką i Słowaczką wyprowadziła Polskę na prowadzenie 2:0. Nie zagrała jedynie w meczu z Włoszkami, tam zastąpiła ją przy stole I. Sztwiertnia.

Reklama

W meczu 1/8 Polki zmierzyły się z Hiszpanią i podobnie jak w poprzednich pojedynkach, nie dały rywalkom szans, wygrywając 3:0. To zdecydowane zwycięstwo podsumowała właśnie A. Brzyska, która wygrała z Eugenią Sastre 3:0 (11:3, 11:5, 11:6).

W meczu ćwierćfinałowym Polska zmierzyła się z Ukrainą i wygrała 3:1. Anna stanęła do pojedynku inaugurującego ten bój z liderką rywalek Weroniką Matiuniną. Przegrała 1:3 (11:8, 7:11, 6:11, 5:11), ale koleżanki straty pewnie odrobiły. W półfinale na naszą juniorską reprezentację czekała Szwecja. Znakomity zespół, ale Polki były w gazie. Wygrały 3:1 i awansowały do wielkiego finału! Anna Brzyska w grze nr 2 zmierzyła się z Rebeccą Muskantor, tocząc z nią pasjonujący mecz. W piątym secie miała trzy piłeczki meczowe, ale ich nie wykorzystała i ostatecznie musiała uznać wyższość przeciwniczki, przegrywając 2:3 (12:10, 12:10, 3:11, 10:12, 10:12). Jednak podobnie jak w meczu z Ukrainkami, W. Wróbel i Z. Wielgosz pokonały swoje rywalki i to Polska zameldowała się w finale.

Reklama

Crème de la crème juniorskiej rywalizacji

Tam ich przeciwniczkami były tenisistki stołowe w Rumunii, które przez turniej przeszły jak burza. Cóż to był za pojedynek! Crème de la crème drużynowej juniorskiej rywalizacji w Belgradzie. Po dwóch grach Rumunki prowadziły 2:0. Były pewne siebie, bo i miały podstawy, pewnie wygrywając dwa pierwsze pojedynki. Były bardzo blisko złota. W grze nr 3 do stołu podeszły Anna Brzyska i Luciana Mitrofan. Jarosławianka z każdą kolejną piłeczką, każdym serwisem, każdym returnem, każdym udanym backhandem rosła w siłę. Przegrała inauguracyjną partię, ale w kolejnych rozbijała bardzo zdezorientowaną młodą Rumunkę, która – co tu dużo mówić – była faworytką tej potyczki. Ania wygrała trzy kolejne sety, zdobyła kontaktowy punkt, wróciła reprezentację na właściwe tory. Dodała wiary koleżankom, że nie wszystko jeszcze stracone! Odwróciła losy całej rywalizacji. Wiktoria Wróbel i Zuzanna Wielgosz poszły za ciosem, wygrały swoje spotkania, a to oznaczało, że Polska została drużynowym mistrzem Europy juniorek!
Brawo!!!

 Od jutra, 11 lipca br., w Belgradzie zaczynają się zmagania indywidualne. Potrwają do 15 lipca br. Jarosławianka Anna Brzyska wystąpi w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Będzie bronić dwóch brązowych medali z poprzednich Mistrzostw Europy z chorwackiego Varażdinu, gdzie w parze z Zuzanną Wielgosz (AZS Politechnika Rzeszów) w deblu i Samuelem Kulczyckim w mikście stanęła na najniższym stopniu podium. Trzymamy kciuki!

Reklama

 

Polska – Rumunia 3:2
0:1: Wiktoria Wróbel – Ioana Singeorzan 1:3 (11:5, 6:11, 7:11, 9:11)
0:2: Zuzanna Wielgos – Elena Zaharia 0:3 (8:11, 12:14, .6:11)
1:2: Anna Brzyska – Luciana Mitrofan 3:1 (9:11, 11:9, 11:7, 11:6)
2:2: Wiktoria Wróbel – Elena Zaharia 3:1 (8:11, 11:9, 11:7, 11:7)
3:2: Zuzanna Wielgos – Ioana Singeorzan 3:1 (11:7, 9:11, 11:8, 11:3)


fot.ze zbiorów własnych
Reprezentacja Polski juniorek na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy w Belgradzie.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości