Reklama

Anna Brzyska z brązem Młodzieżowych Mistrzostw Europy!

To co Annie Brzyskiej i Zuzannie Wielgos nie udało się dwa miesiące temu w Mistrzostwach Europy Juniorek, osiągnęły wspólnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (zawodniczki 2 – 3 lata starsze, w turnieju mogły grać tenisistki stołowe urodzone nawet w 2001 r.) w Rumunii. Sięgnęły po brązowy medal zawodów! To kolejny wielki sukces wychowanki PKS Kolpinga Jarosław, podopiecznej trenera Mateusza Czernika. Gratulujemy!

Dzięki znakomitym wcześniejszym startom Anna Brzyska, 17-letnia uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 w Cluj-Napoce. Zawody w Rumunii trwają od 14 do 18 września br. Dwa miesiące temu A. Brzyska wraz z koleżankami z reprezentacji Polski zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek w Belgradzie. Z kolei rok temu w Varażdinie wywalczyła dwa brązowe medale ME Juniorek – w deblu z Zuzanną Wielgos i mikście z Samuelem Kulczyckim. Jarosławinka w Rumunii wystąpiła we wszystkich trzech konkurencjach – w singlu, deblu z Zuzanną Wielgos i mikście z Szymonem Kolasą.

W eliminacjach gry pojedynczej trafiła do grupy 7, w której spotkała się z: Czeszką Zdeną Blaskovą, Litwinką Emiliją Riliskyte i Niemką Naomi Pranjković. Tę pierwszą pokonała 4:3 (-4, 12, 8, -6, -5, 9, 7), z Litwinką wygrała 4:1 (10, -6, 6, 2, 6), zaś z Niemką 4:2 (3, 6, -4, -6, 6, 10). Z kompletem zwycięstw awansowała do turnieju głównego. Tam wygrała z Rumunką Biancą Mei Rosu 4:1 (6, 9, 11, -9, 8) i w 1/8 finału spotkała się z Niemką Franziską Schreiner. Stoczyła ze starszą rywalką pasjonujący, siedmiosetowy bój. Po przegraniu pierwszego seta, potem odrobiła straty i dwukrotnie wyszła na prowadzenie – najpierw 2:1, następnie 3:2. Ostatecznie musiała uznać wyższość Niemki, przegrywając 3:4 (-7, 7, 8, -6, 7, -6, -6).

Reklama

W grze deblowej w parze z Zuzanną Wielgos z AZS Politechniki Rzeszów najpierw uporały się z Portugalkami Ines Matos i Matilde Pinto 3:0 (5, 9, 8). Następnie pokonały  niemiecką parę Mia Griesel/Franziska Schreiner 3:2 (9, -9, -5, 7, 5), awansując do ćwierćfinału. Tam, po kapitalnym pojedynku, wygrały z rumuńskim duetem Ioana Sirgeorzan/Elena Zaharia 3:1 (6, 9, -9, 9). Dzięki tej wygranej zapewniły sobie co najmniej brązowy medal w deblu Młodzieżowych Mistrzostwa Europy! W półfinale musiały uznać wyższość Turczynek Ece Harac i Ozge Yilmaz 1:3 (-8, 9, -8, -9). Jarosławsko-rzeszowski duet stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Starego Kontynentu.

W mikście Anna Brzyska i Szymon Kolasa (AZS Politechnika Rzeszów) sklasyfikowani zostali na miejscach 9. – 16.

Reklama

Warto dodać, że w poprzednim sezonie ligowym Anna (na zasadzie wypożyczenia) grała w pingpongowej kobiecej superlidze w barwach Akademii Zamojskiej Zamość, w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować zespół AZS PWSiP Łomża.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama