Reklama

Anna i Alan wrócili z Austrii z medalami

Świetnie rozpoczęli międzynarodowe starty w br. uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. 18-letnia Anna Brzyska w mikście i 17-letni Alan Kulczycki w singlu zdobyli srebrne medale turnieju WTT Youth Contender w austriackim Linzu. Oboje startowali w kategorii do 19 lat.

Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) wystąpiła w grze mieszanej z Mateuszem Zalewskim (ZKS Drzonków). W 1/16 finału wygrali z Chorwatami Luką Zlatkovem i Bruną Borovec 3:0 (8, 8, 4), w 1/8 finału z Ukraińcami Weroniką Wasyłenko i Jehor Borszczewskyjem 3:1 (5, -6, 3, 6) oraz 1/4 finału z Portugalczykiem Tiago Abiodunem i Rumunką Biancą Mei Rosu 3:1 (4, 6, -8, 7). W półfinale triumfowali w meczu z austriacko-japońskim duetem Julian Rzihausch – Hana Yoshimoto 3:0 (8, 8, 7).
W finale ich rywalem był polsko-chorwacki mikst Natalia Bogdanowicz i Borna Petek. Spotkanie było bardzo wyrównane, szkoda pierwszego seta przegranego na przewagi. Ostatecznie Ania i Mateusz sięgnęli po srebrny medal, ponosząc minimalną porażkę 2:3 (-11, -8, 5, 5, -5).
W tej konkurencji Alan Kulczycki i Zuzanna Pawelec przegrali z Chorwacją Victorią Pustaj i Luką Lozusiciem 0:3 (-7, -3, -5).

Alana ze srebrem w singlu

Uczniowie SMS Jarosław, prowadzonej przez dyrektorów Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, bardzo dobrze spisali się w grze pojedynczej. Zwłaszcza Alan Kulczycki. Jego bilans to 7 zwycięstw i porażka.

Reklama

W eliminacjach A. Kulczycki wygrał ze Szwajcarem Numą Ulrichem 3:0 (4, 9, 7) i Austriakiem Paulem Dobretsbergerem 3:0 (8, 9, 3). W turnieju głównym Alana zwyciężył kolejno z: Belgiem Timem Giltią 3:0 (5, 5, 5), Rumunem Horią Ursutem 3:1 (7, 7, -9, 9), Belgiem Alessi Massartem 3:0 (6, 8, 5), Słowakiem Samuelem Paluskiem 3:0 (7, 8, 3) i w półfinale ze swoim reprezentacyjnym kolegą Mateuszem Zalewskim 3:0 (7, 8, 9). W finale przegrał z Niemcem Andre Bertelsmeierem 0:3 (-5, -1, -7).
Anna Brzyska w grupie pokonała Czeszkę Vendulę Sichanovą 3:0 (9, 5, 9) i Słowaczką Sarę Habarovą 3:1 (-10, 4, 4, 3). W turnieju głównym pokonała Hiszpankę Marionę Munne 3:0 (3, 2, 9), Luksemburkę Enisę Sadiković 3:0 (8, 9, 8). W ćwierćfinale musiała uznać wyższość Angielki Sophie Earley 2:3 (19, -7, -8, 5, -12).

Dla Anny Brzyskiej start w Austrii był sprawdzianem przed zbliżającymi się Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy U-21 w Skopje. Zagra w singlu, deblu z Zuzanna Wielgos i mikście z Maciejem Kubikiem.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama