18 maja br. na stadionie szkolnym im. Jarosława Kłymińskiego przy ul. Dworskiego 98 odbyły się jubileuszowe, 20. Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w lekkoatletyce. Do wyróżniających się ekip należeli gospodarze imprezy, zawodnicy UKS „Tempo 5”, którzy zdobyli łącznie 15 medali, po pięć w każdym kolorze. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.
Organizatorami imprezy byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, UKS „Tempo 5” Przemyśl i Urząd Miejski w Przemyślu. Kobiety rywalizowały w 17 konkurencjach. Jedenastu biegowych: 100 m, 200 m, 300 m (kategoria wiekowa U-16), 400 m, 600 m (U-14), 800 m, 1000 m (U-16), 1500 m, 80 m ppł, 100 m ppł, 300 m ppł. Trzech rzutowych: pchnięcie kulą, rzut oszczepem i rzut dyskiem oraz w skoku w dal, trójskoku i skoku wzwyż. Mężczyźni natomiast o mistrzostwo Przemyśla zmagali się w 16 konkurencjach. Dziesięciu biegowych: 100 m, 200 m, 300 m (U-16), 400 m, 600 m (U-14), 800 m, 1000 m (U-16), 1500 m, 110 m ppł, 300 m ppł. Trzech rzutowych: pchnięcie kulą, rzut oszczepem i rzut dyskiem oraz w skoku w dal, trójskoku i skoku wzwyż. Zgodnie z tradycją, podczas zawodów dwa biegi miały wymiar szczególny, bo były biegami memoriałowymi im. Jarosława Kłymińskiego. Wśród kobiet to bieg na 400 m, wśród mężczyzn – bieg na 800 m.
Na starcie stanęło ponad 330 uczestników. Wielka szkoda, że pogoda znacznie popsuła widowisko. Padający deszcz nigdy nie był i nie będzie sprzymierzeńcem lekkoatletów, ale mimo to padło wiele wartościowych wyników. Jubileuszowe mistrzostwa nadsańskiego miasta odbyły się pod patronatem prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna, który imprezę otworzył. Wśród zaproszonych gości byli również zasłużeni dla przemyskiej lekkoatletyki: Michał Rabski, Marek Olejnik czy Jerzy Młynarski.
Lekkoatleci walczyli o 32 komplety medali z wygrawerowanym przemyskim niedźwiadkiem. Jak można było się spodziewać, bo prawie nigdy nie zawodzą, do wyróżniających się zawodniczek i zawodników należeli gospodarze imprezy, czyli ekipa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5”. Zdobyli 15 medali, po pięć w każdym kolorze.
Niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw była Anna Kicińska (2005), która zdobyła dwa złote medale. W pchnięciu kulą (4 kg) z wynikiem 12,88 m oraz rzucie dyskiem (1 kg) z rezultatem 38,57 m. To jak na Annę rezultaty dobre, ale nie wybitne. Pchała i rzucała już znacznie dalej, ale lepszych prób nie było potrzeba, aby stanąć na najwyższym stopniu podium.
Mimo śliskiej nawierzchni, która zwłaszcza skoczkom nie dodaje atutów, kapitalny występ zapisał na swoim koncie Patryk Pelc (2005). Skoczył wzwyż 205 cm i zajął pewnie 1. miejsce. Dwa pozostałe złote krążki zdobyli biegacze. Swoje występy okrasili nowymi rekordami życiowymi. Eryk Trojnar (2009) w biegu na 300 m ppł osiągnął wynik 40,33 s, zaś Marcin Jach (2011) bieg na 600 m zakończył z rezultatem 1:41,65 min.
Srebrne medale wywalczyli: Rafał Klinger (2006) w memoriałowym biegu na 800 m (1:59,37 min), Bartłomiej Kulpiński (2008) w biegu na 200 m (22,95 s; rż), E. Trojnar (2008) w biegu na 110 m ppł (15,49 s; rż), Aleksander Grzywacz (2009) w biegu na 300 m ppł (44,17 s; rż) oraz Franciszek Bieńko (2008) w pchnięciu kulą 5 kg (10,92 m; rż).
Pięć krążków brązowych zdobyli: Patryk Panyło (2006) w skoku wzwyż (200 cm), Aleksandra Mielnik (2008) w biegu na 100 m ppł (16,75 s), Ksawery Dryjański (2010) w biegu na 300 m ppł (47,28 s), Damian Czuryk (2009) w pchnięciu kulą 5 kg (10,60 m) oraz Aurelia Dudoń (2010) w biegu na 80 m ppł (13,79 s; rż).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze