Reklama

ArtFestiwal po nowemu

30/05/2021 08:24

Dobra wiadomość dla regionalnych kulturomaniaków. GOK w Horyńcu-Zdroju ogłosił pozyskanie dotacji, która pozwoli na organizację cyklu letnich spotkań z kulturą. Jak informuje tamtejszy urząd gminy, będzie to ArtFestiwal, ale w nowej formie.

W Horyńcu-Zdroju na serię kulturalnych wydarzeń tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury pozyskał 161 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i stanowią grant na promocję czytelnictwa, teatru i muzyki.

O tym, że w Horyńcu[paywall] wiedzą, jak te pieniądze spożytkować, świadczy najlepiej cykl spotkań z kulturą organizowany przez m.in. Fundację Czułego Barbarzyńcy ArtFestiwal, z którego doświadczeń w tym roku w gminie mają zamiar korzystać, z tym jednak zastrzeżeniem, że formuła wydarzenia będzie nowa.

Organizatorzy zapewniają, że już niebawem mieszkańcy i kuracjusze sanatoriów będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach literackich, koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych. Program imprez ma być tak zbudowany, żeby zadowolił zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców kultury.

Duchowymi patronami cyklu mają być Stanisław Lem oraz Krzysztof Kamil Baczyński, którzy w 2021 obchodziliby swoje setne urodziny. Ważną adnotacja jest ta, że część letnich spotkań z kulturą zorganizowanych zostanie w Lubyczy Królewskiej, w ramach podpisanego w 2019 roku partnerstwa.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama