Dobra wiadomość dla regionalnych kulturomaniaków. GOK w Horyńcu-Zdroju ogłosił pozyskanie dotacji, która pozwoli na organizację cyklu letnich spotkań z kulturą. Jak informuje tamtejszy urząd gminy, będzie to ArtFestiwal, ale w nowej formie.
W Horyńcu-Zdroju na serię kulturalnych wydarzeń tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury pozyskał 161 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i stanowią grant na promocję czytelnictwa, teatru i muzyki.
O tym, że w Horyńcu[paywall] wiedzą, jak te pieniądze spożytkować, świadczy najlepiej cykl spotkań z kulturą organizowany przez m.in. Fundację Czułego Barbarzyńcy ArtFestiwal, z którego doświadczeń w tym roku w gminie mają zamiar korzystać, z tym jednak zastrzeżeniem, że formuła wydarzenia będzie nowa.
Organizatorzy zapewniają, że już niebawem mieszkańcy i kuracjusze sanatoriów będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach literackich, koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych. Program imprez ma być tak zbudowany, żeby zadowolił zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców kultury.
Duchowymi patronami cyklu mają być Stanisław Lem oraz Krzysztof Kamil Baczyński, którzy w 2021 obchodziliby swoje setne urodziny. Ważną adnotacja jest ta, że część letnich spotkań z kulturą zorganizowanych zostanie w Lubyczy Królewskiej, w ramach podpisanego w 2019 roku partnerstwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze