Reklama

Artyści w mundurach. Przemyski zespół „Harnasie” wystąpił na krakowskim Rynku


W minioną niedzielę, 28 grudnia, na Rynku Głównym w Krakowie miał okazję zaprezentować się zespół „Harnasie” działający przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Wystąpił wraz z Zespołem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego w „Koncercie Świątecznym” zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Krakowską Kongregację Kupiecką i samorząd miasta Krakowa.


Bożonarodzeniowy koncert na krakowskim Rynku z udziałem przemyskiej formacji był niejako przedłużeniem okresu świętowania i okazją, by w poświątecznym nastroju spotkać się przy Wieży Ratuszowej i posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w orkiestrowych aranżacjach.

Na jednej scenie Harnasie z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich wystąpili razem z  Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, wykonując wspólnie – prócz kolęd – m.in. „Bogurodzicę”, a także regionalne klasyki.

Koncert zainaugurował wiceprezes Rady Ministrów, minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, który objął patronat nad wydarzeniem. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców Krakowa, turystów, ale też przedstawicieli świata kultury i administracji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/12/2025 14:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama