W minioną niedzielę, 28 grudnia, na Rynku Głównym w Krakowie miał okazję zaprezentować się zespół „Harnasie” działający przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Wystąpił wraz z Zespołem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego w „Koncercie Świątecznym” zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Krakowską Kongregację Kupiecką i samorząd miasta Krakowa.
Bożonarodzeniowy koncert na krakowskim Rynku z udziałem przemyskiej formacji był niejako przedłużeniem okresu świętowania i okazją, by w poświątecznym nastroju spotkać się przy Wieży Ratuszowej i posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w orkiestrowych aranżacjach.
Na jednej scenie Harnasie z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich wystąpili razem z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, wykonując wspólnie – prócz kolęd – m.in. „Bogurodzicę”, a także regionalne klasyki.
Koncert zainaugurował wiceprezes Rady Ministrów, minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, który objął patronat nad wydarzeniem. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców Krakowa, turystów, ale też przedstawicieli świata kultury i administracji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze