Reklama

Bądź czujny! Złodziej nie śpi. Akcja znakowania rowerów

03/05/2018 17:00

Akcja znakowania rowerów, adresowana do mieszkańców Przeworska, realizowana jest już od dwóch lat . Do tego celu miejscowa straż miejska wykorzystuje dwa urządzenia zakupione przez burmistrza Przeworska. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki współpracy wspomnianej instytucji z urzędem miasta.

– Akcja jest skierowana wyłącznie do mieszkańców Przeworska. Jest to działanie prewencyjne. Znakowanie polega na zrobieniu dwóch zdjęć jednośladu. Wcześniej urządzeniem mechanicznym wykonujemy grawer w[paywall] dwóch miejscach roweru, dodatkowo naklejana jest na nim naklejka z napisem „Mienie Znakowane”.  Potem wszystko umieszczamy w naszej bazie danych – mówi  komendant Straży Miejskiej w Przeworsku Robert Dybaś.

– Bardzo zachęcamy wszystkich posiadaczy rowerów, by oznakowali swoje pojazdy, ponieważ w razie kradzieży dla lokalnej policji może to stanowić duże ułatwienie i pomóc w ich identyfikacji. Znakowanie jest całkowicie bezpłatne, każdy mieszkaniec może skorzystać z takiej możliwości. Od momentu rozpoczęcia akcji, czyli od ubiegłego roku do dzisiaj, nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia o kradzieży. Naszą inicjatywę staramy się nagłaśniać i promować w czasie różnych imprez plenerowych organizowanych przez miasto – dodaje.

Warto zabezpieczyć rower przed kradzieżą

Aby oznakować swój rower, właściciel pojazdu powinien mieć przy sobie dowód zakupu, a jeśli go nie posiada, okazać dowód osobisty i złożyć oświadczenie, że jest jego właścicielem. Natomiast osoby niepełnoletnie powinny przyjść z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem.

– Częstym problem dla osób, które chcą oznakować swój jednoślad, jest obwarowanie  niektórych producentów rowerów.  Bywa, że zaznaczają oni, iż oznakowanie jest ingerencją w ramę roweru, przez co właściciel naraża się na utratę gwarancji. Dlatego wiele osób musi czekać do momentu, aż skończy się okres gwarancyjny albo – nie patrząc na ten fakt – dla własnego bezpieczeństwa jednak zabezpieczyć pojazd przed utratą. Znakowanie rowerów odbywa się w każdy wtorek, w godzinach od 16 do 18. Wcześniej należy telefonicznie zgłosić chęć przybycia pod numerem telefonu 16 648 82 92 –  podsumowuje komendant Robert Dybaś.


EK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    andrzej199 - niezalogowany 2018-05-03 17:42:13

    dzień dobry ja sie chcialem zapytać czy w Jarosławiu tez będzie akcja oznakowanie roweru przed kradzieżą. bo jestem mieszkancem miasta Jarosławia 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości