Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy i dekanatu Lubaczów były Tymce. Wydarzeniu towarzyszyły tańce, śpiewy oraz konkursy.
Święto plonów rozpoczęło się od mszy św. w kościele filialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej korowód dożynkowy wyruszył na plac dożynkowy przy świetlicy, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.
Gminnymi sołtysami dożynek byli: Małgorzata[paywall] Głuszek z Krowicy Samej i Józef Jędrysa z Baszni Dolnej, natomiast wiejskimi starostami dożynek: Maria Dec i Antoni Pukas.
– Dla naszych żniwiarzy, wszystkich rolników pracujących na roli w gminie Lubaczów, ale także w powiecie lubaczowskim, chciałbym wyrazić gorące słowa wdzięczności za to poświęcenie, trwanie na roli i tą trudną pracę, którą wykonujecie po to, abyśmy wszyscy mieli pożywienie – powiedział wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.
Zorganizowano również konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Budomierzu, II – Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwa Opaka, a III – Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrzycy. Wyróżnienia otrzymały wieńce przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tymcach, Koło Gospodyń Wiejskich w Antonikach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Młodowie.
Po raz pierwszy został zorganizowany również konkurs na najlepszy chleb. Tutaj I miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich w Bałajach, II – dla Koła Gospodyń Wiejskich z Krowicy Hołodowskiej, III – dla Koła Gospodyń Wiejskich z Krowicy Lasowej. Wyróżnienia otrzymali: Klub Seniora w Baszni Dolnej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze