Reklama

Basen przy Sanockiej niebawem będzie zadaszony! [ZDJĘCIA]

W nocy z piątku na sobotę (z 14 na 15 lutego br.) na budowę kompleksu basenów przy ul. Sanockiej w Przemyślu przyjechała transportem ponadgabarytowym konstrukcja dachu wykonana z drewna klejonego.

Było to bardzo zaawansowane przedsięwzięcie, do wjazdu konwoju potrzebne było bowiem zablokowanie kilku ulic w centrum miasta. Cała operacja trwała do godzin porannych i zakończyła się sukcesem! Termin tego transportu był podyktowany chęcią jak najmniejszej ingerencji w komfort mieszkańców. To kolejny, bardzo ważny, etap budowy.

Jak zapewnili przedstawiciele wykonawcy – krakowskiej spółki „Texom” – prace przy budowie kompleksu basenów przy ul. Sanockiej w Przemyślu przebiegają bez żadnych przeszkód i nic nie zagraża zakładanemu terminowi ich zakończenia. To pierwszy kwartał 2026 roku!

Reklama

Obecnie prace konstrukcyjne w kompleksie basenów są już na wysokim stopniu zaawansowania, a całość systematycznie nabiera kształtów. Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce południowo-wschodniej.

Co już zostało zrobione?

Zakończone zostały już roboty ziemne i fundamentowe oraz konstrukcyjne poziomu -1, a także roboty murowe oraz prace przy hydroizolacji i termoizolacji poziomu -1 przy budynku basenu wewnętrznego. Na ukończeniu są prace murowe oraz żelbetowe przy konstrukcji budynku na poziomach +1 i +2. Zamontowane zostały już ściany niecek basenowych ze stali nierdzewnej. W ramach budowy basenów zewnętrznych zakończono już montaż ścian oraz dna niecek ze stali nierdzewnej. Obecnie trwają prace przy uzbrajaniu basenów w elementy instalacyjne, a także roboty przy niwelacji terenu. Powstaje budynek technologiczny, który będzie obsługiwać baseny zewnętrzne.

Reklama

 

  • Kompleks basenów w Przemyślu będzie się składał z hali basenowej, w której znajdą się m.in.: pełnowymiarowa niecka basenu pływackiego na 10 torów pływackich wg standardu FINA, basen do nauki pływania i „aqua aerobiku” z regulacją głębokości poprzez dno ruchome, basen rekreacyjny z atrakcjami (masaże podwodne – ścienne i podłogowe, kaskady wodne szerokie i wąskie, ślizgawki prostokątne krótkie, „rwąca rzeka”, leżanki, grzybek – kurtyna wodna, brodzik dla dzieci, dwie zjeżdżalnie).
  • Atrakcje pojawią się także w ramach basenów zewnętrznych. Będą to m.in.: brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, basen rekreacyjny z atrakcjami (masaże ścienne, ławeczki i leżanki powietrzne, masaż karku wąski i szeroki, „rwąca rzeka”, grota sztucznej fali). Wokół powstanie teren do leżakowania oraz plaża z miejscami na leżaki.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/02/2025 09:18
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kgocko_585 2025-02-17 22:46:44

    Dlaczego tak blisko głównej drogi? Tyle wolnej przestrzeni jest za parkingiem. Niejednokrotnie będziecie żałować takiej lokalizacji. A do tego brak prawdziwego lodowiska. To które zaoferowaliście mieszkańcom to jakaś porażka. Moga z niego korzystać głównie najmłodsze dzieci do nauki jazdy z "pingwinami". Starsza młodzież nie zazna frajdy z jazdy na takim pseudolodowisku, o dorosłych osobach nie wspomnę; omijają szerokim łukiem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama