W liturgiczne wspomnienie św. Walentego działo się naprawdę wiele. Wtedy też archidiecezja przemyska poinformowała, że beatyfikacja rodziny Ulmów –Józefa, Wiktorii i ich siedmiorga dzieci, w tym jednego nienarodzonego, zgodnie z decyzją papieża Franciszka odbędzie się 10 września tego roku, w Markowej.

fot.ze zbiorów IPN oddział Rzeszów
Wiktoria i Józef Ulmowie, zamordowani w 1944 roku wraz z siedmiorgiem swoich dzieci, zostali w 1995 roku pośmiertnie uhonorowani tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Rok 2023 będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, jeśli chodzi o pamięć o nich – zostaną ogłoszeni błogosławionymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze