Reklama

Będą mogli strzelać [ZDJĘCIA]

06/03/2020 17:33

Na terenie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu uroczyście otwarto nowo wybudowaną strzelnicę.

Komendant główny SG, gen. dyw. SG Tomasz Praga podczas uroczystości podkreślił, że strzelnica jest przykładem ciągłego rozwoju tej formacji i posłuży do[paywall] podnoszenia umiejętności funkcjonariuszy, niezbędnych przy ochronie granic państwa, które są jednocześnie zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej.

Najnowocześniejsza w kraju

Nowo oddana strzelnica należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w strukturze polskiej Straży Granicznej, a także do jednej z najnowocześniejszych na Podkarpaciu. W kompleksowo wyposażonym budynku funkcjonariusze będą mogli doskonalić zarówno swoje umiejętności strzeleckie, jak i techniki interwencji.

Treningi i szkolenia są nieodzownym elementem codziennej służby, a ich celem jest utrzymanie umiejętności na wysokim poziomie. Sala strzelań posiada siedem stanowisk do strzelań na długość do 25 m.

Automatyka umożliwia transport tarcz na różne odległości oraz prowadzenie strzelań dynamicznych do celu ruchomego, którego prędkości poruszania się można regulować. Strzelnica umożliwia prowadzenie szkoleń na wszystkich rodzajach broni będącej na wyposażeniu SG: pistoletach, pistoletach maszynowych, karabinkach, broni gładkolufowej i pneumatycznej. Nowatorskim rozwiązaniem jest multimedialny trenażer strzelecki umożliwiający strzelanie z broni laserowej i amunicji ostrej.

Dzięki takim rozwiązaniom funkcjonariusze będą doskonalić i kształtować zachowania w sytuacjach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych warunków użycia broni palnej. W budynku strzelnicy mieszczą się także sale szkoleniowe służące do doskonalenia technik interwencji, pomieszczenia warsztatowe, magazynowe, techniczne, medyczne, socjalne i administracyjne.

Strzelnica posłuży również innym służbom mundurowym, których funkcjonariusze wyposażeni są w broń palną. Jej budowa została sfinansowana z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Całkowity koszt inwestycji to ponad 8 mln zł.

W uroczystości udział wzięli: komendant główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun oraz przedstawiciele podkarpackich służb mundurowych, duchowieństwo i funkcjonariusze bieszczadzkiego oddziału SG. Gospodarzem uroczystości był  komendant BiOSG gen. bryg. SG Robert Rogoz.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama