Reklama

Będą nowi kaprale w przemyskiej brygadzie

Kilka miesięcy trwało szkolenie podoficerskie kilkudziesięciu żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Przemyślu, którego finałem był końcowy egzamin kursu „Sonda”. Dzięki temu przemyska jednostka niebawem wzbogaci się o nowych kaprali, którzy obejmą najniższe stanowiska dowódcze.

Przyszli kaprale to uczestnicy trzeciej edycji Bazowego Kursu Podoficerskiego „Sonda” w  przemyskiej brygadzie. Uczestniczyło w nim prawie 40 przyszłych podoficerów. Egzamin końcowy przeprowadzony został na terenie obiektów brygady oraz strzelnicy w Głogowcu[paywall].

– Chcąc zostać kapralem, uczestnicy kursu na początku egzaminu musieli się wykazać odpowiednią wiedzą teoretyczną, weryfikowaną testem kompetencyjnym. Kolejnym krokiem był sprawdzian z wychowania fizycznego, a końcowym akcentem egzaminu było praktyczne sprawdzenie przez egzaminatorów ze Szkoły Podoficerów Sonda z Zegrza posiadanej wiedzy z zakresu proces dowodzenia, metodyki prowadzenia zajęć, orientowania topograficznego, zasad prowadzenia łączności oraz szkolenia strzeleckiego, będące jednym z najważniejszych elementów kursu

Reklama

– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.

Zdali oczywiście wszyscy, co gwarantuje, że przyszli dowódcy najniższego szczebla będą w odpowiedni sposób mogli przekazać nabytą wiedzę swoim podwładnym, a im osobiście umożliwi to awans na stopień kaprala i objęcie stanowisk dowódców sekcji w kompanii obrony pogranicza, będącej podstawowym elementem bojowym Komponentu Obrony Pogranicza, w skład którego wchodzi 20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/04/2025 11:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama