Kilka miesięcy trwało szkolenie podoficerskie kilkudziesięciu żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Przemyślu, którego finałem był końcowy egzamin kursu „Sonda”. Dzięki temu przemyska jednostka niebawem wzbogaci się o nowych kaprali, którzy obejmą najniższe stanowiska dowódcze.
Przyszli kaprale to uczestnicy trzeciej edycji Bazowego Kursu Podoficerskiego „Sonda” w przemyskiej brygadzie. Uczestniczyło w nim prawie 40 przyszłych podoficerów. Egzamin końcowy przeprowadzony został na terenie obiektów brygady oraz strzelnicy w Głogowcu[paywall].
– Chcąc zostać kapralem, uczestnicy kursu na początku egzaminu musieli się wykazać odpowiednią wiedzą teoretyczną, weryfikowaną testem kompetencyjnym. Kolejnym krokiem był sprawdzian z wychowania fizycznego, a końcowym akcentem egzaminu było praktyczne sprawdzenie przez egzaminatorów ze Szkoły Podoficerów Sonda z Zegrza posiadanej wiedzy z zakresu proces dowodzenia, metodyki prowadzenia zajęć, orientowania topograficznego, zasad prowadzenia łączności oraz szkolenia strzeleckiego, będące jednym z najważniejszych elementów kursu
Reklama
– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
Zdali oczywiście wszyscy, co gwarantuje, że przyszli dowódcy najniższego szczebla będą w odpowiedni sposób mogli przekazać nabytą wiedzę swoim podwładnym, a im osobiście umożliwi to awans na stopień kaprala i objęcie stanowisk dowódców sekcji w kompanii obrony pogranicza, będącej podstawowym elementem bojowym Komponentu Obrony Pogranicza, w skład którego wchodzi 20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze