Reklama

Będzie termomodernizacja szpitala. Ma przynieść oszczędności


Jarosławski szpital przymierza się do inwestycji, która w założeniu przełożyć się ma na redukcję kosztów utrzymania. Mowa o termomodernizacji, na którą Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zarezerwowało 2 mln zł.


Termomodernizacja szpitali to kompleksowe działania redukujące zużycie energii i koszty, znacząco ograniczające straty ciepła i poprawiające efektywność energetyczną obiektów służby zdrowia. Na taką właśnie inwestycję zdecydował się jarosławski szpital. Z dokumentów przetargowych wynika, że został już wyłoniony jej wykonawca. Będzie nim rzeszowska spółka BIPV, która była jednym z sześciu oferentów. Realizację założeń przedsięwzięcia wyceniła na kwotę 1 mln 769 tys. 333 zł i była to najkorzystniejsza cenowo propozycja (najdroższa oferta przekraczała 4 mln zł). Inwestycja będzie realizowana z unijnym dofinansowaniem, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 i obejmie budynek C, będący częścią szpitalnego kompleksu.

W ramach zadania planowany jest m.in. remont i termomodernizacja stropodachu wraz z wykonaniem systemu przelewowego (awaryjnego wody deszczowej), wymianą kolektorów słonecznych, montaż pompy ciepła oraz wymiana stolarki okiennej. Przewidziana instalacja solarna będzie wspomagać ogrzewanie wody w budynku „C” jarosławskiego COM. Obiekt, w którym będą prowadzone prace budowlane, będzie w ich trakcie użytkowany, więc wykonawca będzie musiał je realizować z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

Reklama

Całość prac, zarówno budowlanych, jak i instalacyjnych, ma potrwać 9 miesięcy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/03/2026 18:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama