Jarosławski szpital przymierza się do inwestycji, która w założeniu przełożyć się ma na redukcję kosztów utrzymania. Mowa o termomodernizacji, na którą Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zarezerwowało 2 mln zł.
Termomodernizacja szpitali to kompleksowe działania redukujące zużycie energii i koszty, znacząco ograniczające straty ciepła i poprawiające efektywność energetyczną obiektów służby zdrowia. Na taką właśnie inwestycję zdecydował się jarosławski szpital. Z dokumentów przetargowych wynika, że został już wyłoniony jej wykonawca. Będzie nim rzeszowska spółka BIPV, która była jednym z sześciu oferentów. Realizację założeń przedsięwzięcia wyceniła na kwotę 1 mln 769 tys. 333 zł i była to najkorzystniejsza cenowo propozycja (najdroższa oferta przekraczała 4 mln zł). Inwestycja będzie realizowana z unijnym dofinansowaniem, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 i obejmie budynek C, będący częścią szpitalnego kompleksu.
W ramach zadania planowany jest m.in. remont i termomodernizacja stropodachu wraz z wykonaniem systemu przelewowego (awaryjnego wody deszczowej), wymianą kolektorów słonecznych, montaż pompy ciepła oraz wymiana stolarki okiennej. Przewidziana instalacja solarna będzie wspomagać ogrzewanie wody w budynku „C” jarosławskiego COM. Obiekt, w którym będą prowadzone prace budowlane, będzie w ich trakcie użytkowany, więc wykonawca będzie musiał je realizować z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa.
Całość prac, zarówno budowlanych, jak i instalacyjnych, ma potrwać 9 miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze