Reklama

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło dziś do Przemyśla [ZDJĘCIA]

Tydzień temu słowaccy skauci powierzyli je na granicy w Łysej Polanie harcerzom z Polski, aby dziś, 20 bm., rozbłysło nad Sanem. Jutro przemyscy harcerze na przejściu granicznym w Medyce przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju rodakom na Ukrainie.


W uroczystości na Rynku udział wzięli m.in. metropolita przemyski abp Adam Szal, kapelan przemyskich harcerzy ks. prałat Stanisław Czenczek, prezydent Wojciech Bakun, starosta przemyski Jan Pączek,  przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński oraz mieszkańcy, którzy zechcieli zabrać światło do swojego domu.

„Światło służby” to hasło tegorocznego wydarzenia. W myśl tej idei harcerze Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej, współpracujący ze stowarzyszeniem Przemyskie Serca, prowadzili dziś zbiórkę na remont mieszkania 85-letniej niepełnosprawnej p. Stanisławy i opiekującej się nią całodobowo córki Marzeny. Zebrane środki pozwolą wkrótce podjąć pierwsze wspólne działania pomocowe dla przemyślanek. 
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kertoip - niezalogowany 2020-12-21 09:07:42

    Huk i tow.Lesniakowa w jednym mundurze ????????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-12-21 20:53:43

    EWANGELIA POKOJU - WEGANIZM.COMYOUTUBE.COM - POZNAJ TO CO JESZZIELONE ŻABKI - PRAWDZIWY PROTEST - TEKSTOWO.PLYOUTUBE.COM - SIEKIERA - IDZIE WOJNA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama