Reklama

Bez taryfy ulgowej dla pijanych na drodze

We wtorek, 21 czerwca, policjanci z przemyskiej „drogówki” zatrzymali w Buszkowiczkach do kontroli 50-letniego rowerzystę, który dość niepewnie jechał jednośladem. Od razu poczuli od niego woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila.

Dalsza jazda została udaremniona, a mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Policja przypomina: „Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników”.

Dodatkowo, od początku tego roku zgodnie z nowym taryfikatorem wzrosły kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a  0,5 promila alkoholu). Jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), zostanie ukarany mandatem w takiej wysokości, jak 50-latek w Buszkowiczkach.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości