Reklama

Biednie, biedniutko

„Co ci życzyć, drogi wuju? Czy ci śpiewać, czy ci grać?...” – te trochę zapomniane życzenia na kolejny rok wypadałoby skierować do władz miasta Przemyśla na koniec 2015 r. Życzeń jest multum i najpewniej niewiele z nich uda się zrealizować. Patrząc na marniutki przyszłoroczny budżet, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nic.

Śpiewać nie ma co, a grać? Można na dudach, wzorem liczykrupów Szkotów, ale władz Przemyśla nie ma co oskarżać o sknerstwo. Z pustego i Salomon nie naleje. Pewnie ludzie chcieliby pracy, większych zarobków, sporych inwestycji, piękniejącego i rosnącego w siłę miasta. Niestety, raczej tego nie dostaną. Wielu z nich najpewniej opuści Wolne Królewskie Miasto Przemyśl w poszukiwaniu godziwych warunków życia. Być może w zamian za to zawitają do miasta sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Niektórzy mówią, że trzeba liczyć na cud. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Przemyśla Lucyna Podhalicz (PiS), pytana kiedyś, o co będzie walczyć dla swoich wyborców, mówiła mi, że jej marzeniem jest, aby Przemyśl rozpoczął pogoń za Rzeszowem. Marzymy i my. Wierzymy. Czekamy. Pytanie tylko: czy i kiedy się doczekamy?

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Basia - niezalogowany 2015-12-23 17:22:44

    Ja przestałam marzyć i kupiłam walizkę. Żałuję, że nie zdecydowałam się na to wcześniej - 15 lat temu. Tu nikt nas chcących pracować nie chce. A ja mam dość ciągłego szarpania się za jakąkolwiek pracą. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-12-23 19:24:31

    >władz Przemyśla nie ma co oskarżać o sknerstwo. Z pustego i Salomon nie naleje.<To całkowicie błędna teza.Można by się z nią zgodzić gdyby władze Przemyśla stały się władzą od kilku miesięcy.A przecież Prezydent Miasta i gros urzędników (naczelników, dyrektorów) - czyli faktyczna władza - trwa na tym stanowisku już ładne kilkanaście lat!Ja wiem choć nie rozumiem, że Redakcja musi schlebiać swojemu "sponsorowi" ale są granice rzetelności dziennikarskiej. Jeżeli przed każdymi wyborami na Prezydenta Miasta słyszymy z ust panującego, o niesamowitych osiągnięciach władzy, o konkretnych "sukcesach" a nie usłyszeliśmy o przyczynach spadku przez ostatnie osiem lat z przedostatniego miejsca na ostatnie - regionu przemyskiego - to kto jest temu winien? Pan Redaktor udaje, że nie wie czy rzeczywiście nie wie?Może za dużo było imprez kościołowych, kropideł i ostentacyjnych modlitw (z czego przecież nie ma żadnego rozwoju) a za mało albo wcale, konkretnych działań stymulujących prawdziwy rozwój miasta i regionu?Co mi i tym którzy musieli wyemigrować z zamiany nazwy Przemyśl na jakieś: Wolne Królewskie Miasto Przemyśl ?Wolne jest rzeczywiście - każdemu wolno (jeszcze) wyjechać nawet na stałe stąd.Królewskim nigdy nie było, nie jest i nie będzie.A o Mieście wnet trzeba będzie mówić miasteczko - księży, alumnów, zakonnic i zakonników, urzędników, policjantów, prokuratorów i sędziów. Tylko kogo oni będą ścigać i sądzić? Swich nie wypada przecież.>Być może w zamian za to zawitają do miasta sędziowie Trybunału Konstytucyjnego.< Pan redaktor też widzę nie zrozumiał aluzji innego ćpuna, dla którego Przemyśl kojarzy się z krańcem świata, taką Syberią na którą chciałby TK wysłać.>czy i kiedy się doczekamy?<Owieczkom każą czekać tak już od 3000 lat następne 3000. Bóg tak chce widocznie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2015-12-25 15:13:15

    ''Wolne Królewskie Miasto Przemyśl'' ?!?!?!?!? Kochani, bądźmy choć trochę poważni i nie wypisujmy głupot....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości