Aby dostać się do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, trzeba przejść długą drogę, podzieloną na dwa etapy. Szefostwo planuje w br. przyjąć 135 nowych funkcjonariuszy.
18 i 19 kwietnia br. w siedzibie BiOSG przy ul. Mickiewicza w Przemyślu odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby. Wzięło w nim udział 55 osób. W ramach procedury oceniany jest poziom znajomości języka obcego, wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej. Z rekrutami przeprowadzana jest również rozmowa kwalifikacyjna.
Osoby, które otrzymają wymaganą liczbę punktów, po uzyskaniu pozytywnego orzeczenia z komisji lekarskiej zasilą szeregi oddziału. Zanim rozpoczną służbę, złożą ślubowanie i zostaną skierowani do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam przejdą szkolenie podstawowe oraz podoficerskie.
– Warunkiem przystąpienia do egzaminów było pozytywne ukończenie pierwszego etapu postępowania, składającego się m.in. ze złożenia dokumentów aplikacyjnych oraz ich sprawdzenia pod względem wymagań formalnych. Następnie kandydaci uczestniczyli we wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej i testach psychologicznych. Weryfikujemy także, czy kandydaci dają rękojmię zachowania tajemnicy służbowej i przeprowadzamy badania przy wykorzystaniu tak zwanego wykrywacza kłamstw – powiedział rzecznik prasowy BiOSG w Przemyślu ppor. SG Piotr Zakielarz.
Jak już wspomnieliśmy, w 2023 r. planowane jest przyjęcie 135 nowych funkcjonariuszy.
Kolejne wcielenia zaplanowane są na czerwiec (35 osób) i październik (40 osób). Szczegółowe informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej przemyskiego oddziału:
https://bieszczadzki.strazgraniczna.pl/bie/praca-w-biosg/funkcjonariusze/47600,APLIKUJ-DO-SLUZBY-W-BIESZCZADZKIM-ODDZIALE-STRAZY-GRANICZNEJ.html
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
nepotyzm + i rodzina na swoim.