Reklama

Bircza Biega – dla frajdy, spontanicznie, bez napięcia

28/05/2015 19:33

Po raz piąty gmina Bircza przystąpiła do akcji „Polska Biega”, by promować zdrowy styl życia. Włączyć się do niej mógł każdy.

– Bieg to sport dla ludzi w każdym wieku, dla najmłodszych jak i starszych. Cieszymy się, że mimo  niesprzyjającej pogody udało nam się zachęcić tak liczną grupę biegaczy. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że ideą akcji nie są zawody sportowe a popularyzacja sportu i zdrowia. W majowych biegach nie ma najlepszych czy najsłabszych, nie ma miejsc, medali i pucharów. Jesteśmy równi a motywacją dla wszystkich było  zadowolenie i satysfakcja z udziału w biegu, bo bieganie to sposób na zdrowe, radosne życie – mówi Anna Kozanecka z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy.  
Koordynatorem biegu był Zbigniew Chaszczyn.  Jako pierwsi wystartowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Birczy oraz uczniowie z klas 0 – III szkół podstawowych. Razem z uczniami biegli także opiekunowie i nauczyciele. Następnie na starcie zameldowali się uczniowie Zespołu Szkół w Birczy, gimnazjum oraz szkół podstawowych w Lipie i w Sufczynie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama