Reklama

Bircza pobiegła po zdrowie [ZDJĘCIA]

18/06/2025 11:15

8 czerwca br. urokliwe uliczki Birczy po raz dziewiąty stały się areną sportowych zmagań w ramach Birczańskiego Biegu po Zdrowie. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie „Sportowy Duch”, przyciągnęło wielu miłośników biegania – od najmłodszych po doświadczonych zawodników. Jak co roku, nie zabrakło emocji, sportowej rywalizacji i niezwykłej atmosfery, która od lat towarzyszy tej imprezie.


Autor: Sabina Majewska

Zawody odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym wyzwaniem okazał się bieg w kategorii open, którego uczestnicy musieli zmierzyć się z wymagającą 5-kilometrową trasą. Nie tylko dystans, ale i kapryśna pogoda wystawiły zawodników na próbę – słońce co chwilę ustępowało miejsca intensywnym opadom deszczu, co dodatkowo utrudniało rywalizację. Wśród mężczyzn triumfował Bohdan Semenowycz, który ukończył bieg w czasie 18:26,00 min. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Semenowycz z czasem 21:10,00 min. Z kolei w kategorii Marsz Nordic Walking na 5 km najszybszy okazał się Jan Słowik z czasem 38:31,00 min, natomiast wśród kobiet wygrała Małgorzata Oleksyk z czasem 43:06,00 min.

Reklama

Ducha walki nie brakowało

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, zawodnicy pokazali niesamowitą determinację i sportowego ducha walki. Zarówno debiutanci, jak i doświadczeni biegacze udowodnili, że żadne przeciwności nie są w stanie zatrzymać pasji do biegania i zdrowego stylu życia. Publiczność, zgromadzona wzdłuż trasy biegu, gorąco dopingowała uczestników, dodając im sił na każdym kilometrze.

Można śmiało się pokusić o stwierdzenie, że tegoroczna edycja biegu zyskała również wymiar międzynarodowy. Wśród uczestników znalazło się dwóch zawodników z Ukrainy, a także zawodnik ze Szkocji i Hiszpanii. Obecność sportowców z różnych stron świata nie tylko podniosła prestiż imprezy, ale także pokazała, że Birczański Bieg po Zdrowie staje się wydarzeniem o coraz szerszym zasięgu i znaczeniu.

Reklama

Wspólne działanie kluczem do sukcesu

Sukces wydarzenia nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania organizatorów. Członkowie Stowarzyszenia „Sportowy Duch” z prezesem Stanisławem Chrobakiem na czele, włożyli całe serce w przygotowanie biegu. Ogrom zasług w organizację dodali również pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy, którzy aktywnie wspierali przebieg wydarzenia. Niezastąpionym wsparciem było również profesjonalne zabezpieczenie tras przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Bircza, OSP Leszczawa Dolna, OSP Kuźmina, OSP Borownica), którzy mimo ulewnego deszczu, stali niewzruszeni w wyznaczonych puntach przebiegu trasy. To dzięki ich zaangażowaniu uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie przez cały czas trwania zawodów.

Nieoceniony był także wkład partnerów i sponsorów, którzy od lat wspierają tę inicjatywę. Szczególne podziękowania należą się: Miastu i Gminie Bircza, Starostwu Powiatowemu w Przemyślu, Nadleśnictwu Bircza, Bankowi Spółdzielczemu w Żurawicy, Henrykowi Sowie – Tartak Brzuska, Myjni „Lpg-Gaz” Stara Bircza, Delikatesom Premium w Birczy, Delikatesom Piotruś Pan w Starej Birczy, GS Samopomoc Chłopska w Birczy, Ubezpieczeniom Bircza – Ewie i Radosławowi Pacławskim, firmie Transprzęt – Zabłotce, firmie Klimel, firmie cateringowej Elżbiety i Romana Stasziewiczów  oraz firmie Sołtysiak Tour.

Reklama

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem burmistrz miasta i gminy Bircza Anny Szymaszek, radnych Rady Miejskiej w Birczy oraz starosty przemyskiego Bożeny Ryczan. Ich obecność i wsparcie nadały wydarzeniu szczególnego prestiżu i podkreśliły wagę działań promujących zdrowy styl życia w regionie.

Coś więcej niż bieg – atrakcje i stoiska

Tegorocznemu biegowi towarzyszyły również liczne atrakcje przygotowane z myślą o całych rodzinach. W okolicach GOKSiT rozstawiono atrakcyjne stoiska promocyjne m.in.: PANS w Przemyślu, Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, Nadleśnictwa Bircza, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, WOT Przemyśl oraz Transprzęt Sanok.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/06/2025 11:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama