Dobiegła końca przebudowa drogi powiatowej Jarosław – Wietlin – Łazy, która przebiega przez teren trzech gmin: Jarosław, Laszki i Radymno. Koszt inwestycji wyniósł prawie 20,3 mln zł. Oficjalne oddanie drogi nr 1719R do użytku odbyło się w poniedziałek, 12 czerwca, przy nowo wybudowanym rondzie w Łazach.

fot.Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Minister Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści i samorządowcy różnego szczebla oficjalnie oddali drogę Jarosław – Wietlin – Łazy do użytku.
Przebudowa obejmowała odcinek drogi o długości 8,7 km. W ramach prac przebudowano przyłącza gazowe i wybudowano kanalizację deszczową. Jezdnia została wzmocniona, poszerzona do szerokości 6 m, a przy niej powstało ponad 5 tys. m kw. ciągów pieszo-rowerowych. Wykonano rondo, zatoki autobusowe, zjazdy drogowe i uliczne, oznakowania pionowe i poziome oraz bariery ochronne.
Inwestycja została dofinansowana kwotą blisko 11,2 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu jarosławskiego (5,6 mln zł), gminy Jarosław (1,4 mln zł) i gminy Laszki (2 mln zł).
Oficjalnego przecięcia wstęgi, w towarzystwie parlamentarzystów i samorządowców różnego szczebla, dokonał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.NEOKOMUNA. niektórym nawyki nie wyszły z pustych "makówek"
NEOKOMUNA. niektórym nawyki nie wyszły z pustych "makówek"