– Od 1996 roku kapituła konkurs nagradza i promuje najnowocześniejsze modernizacje budowlane oraz nowe obiekty w Polsce. To już 27. edycja konkursu. Bierzemy w niej udział i chcemy wygrać! – powiedział dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu Dariusz Baszak. Trzeba przyznać, że gruntowanie odrestaurowany i zmodernizowany budynek wygląda imponująco i ma spore szanse na wygraną.
Obiekt do prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku – Budowa XXI wieku” nominowała Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu Beata Kot. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Wygranie go jest nie lada sztuką, kandydatów do laurów jest bardzo wielu. Głosowanie internetowe trwa do 12 maja, do g. 12[paywall].
– Nasza szkoła przeszła niedawno gruntowną modernizację, która przyczyniła się do podniesienia komfortu pracy naszych uczniów i nauczycieli. Jesteśmy dumni z efektu końcowego i z chęcią pokażemy, jak wiele pracy i wysiłku włożyliśmy w ten projekt. Jeśli podoba się państwu nasza modernizacja i chcielibyście nas wesprzeć, zapraszamy do oddania swojego głosu na naszą szkołę! To dla nas ogromne wyróżnienie – dodał D. Baszak.
Budynek Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu jest jednym z kompleksu obiektów przy ul. Słowackiego, które kiedyś były szpitalem. Najpierw wojskowym, potem miejskim. Część z nich została przekazana w dobre ręce i po remontach imponuje pięknem, część wciąż czeka na nowych właścicieli.
Jedną z zaopiekowanych obiektów jest właśnie Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego. Dzięki ogromnej finansowej pomocy, w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych palcówek szkolnictwa artystycznego w Polsce”, szkoła muzyczna przeszła gruntowny remont.
Prace, realizowane przez firmę ML System SA, jako generalnego wykonawcę, rozpoczęły się 23 lutego 2021 r. i zakończyły się 30 listopada 2022 r. W ich ramach placówka zyskała nie tylko nowe okładziny na ścianach i podłogach czy nowe okna, ale także nowe pomieszczenia, m.in.: sale dydaktyczne, szatnie dla uczniów, jadalnię, nową lokalizację dla biblioteki, magazynu instrumentów, archiwum, pokój gościnny. Nie można nie wspomnieć o najnowocześniejszym systemie centralnego ogrzewania, zasilanego najwyższej jakości pompami ciepła, sprzężonego z panelami fotowoltaicznymi i systemem wentylacji mechanicznej. Nowoczesne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, zaprojektowane i wykonane przez firmę Selena Technika Świetlna sp. z o.o., dodaje obiektowi szyku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze