Po licznie zgłoszonych wnioskach i poprawkach do uchwały budżetowej na 2026 jarosławscy radni zaakceptowali ostateczny kształt budżetu na 2026 rok. Jak podkreśliły władze miasta, jest to najwyższy budżet w historii Jarosławia. W tegorocznym rozdaniu zostały między innymi zwiększone środki na rewitalizację zabytków i sport.
– W 2026 roku planujemy ponad 278 mln zł wydatków przy blisko 276 mln zł dochodów, deficyt wyniesie 3,2 mln zł. Zaplanowaliśmy zarówno duże inwestycje ogólnomiejskie, jak i mniejsze zadania zgłaszane bezpośrednio przez mieszkańców. Na tym etapie nie ujęliśmy jeszcze projektów, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast oraz Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk. Rok 2026 będzie więc czasem finalizacji umów na to wsparcie oraz realizacji kolejnych ważnych planów, w tym m.in. budowy żłobka. Kontynuujemy dobrą współpracę z powiatem jarosławskim i innymi samorządami, która przynosi wymierne efekty. Cieszę się także ze zwiększenia środków na sport oraz powrotu programu wsparcia rewitalizacji zabytkowych obiektów należących do prywatnych właścicieli. Dzięki tym działaniom Jarosław będzie rozwijał się w sposób zrównoważony i stawał coraz piękniejszym miejscem do życia – podsumował najważniejsze decyzje dla budżetu miasta burmistrz Marcin Nazarewicz.
Edukacja to jeden z głównych priorytetów samorządów, na który przeznaczane są znaczne środki, często większe niż na inne zadania. Nie inaczej jest w Jarosławiu. W uchwalonym budżecie ogromną część wydatków stanowią właśnie te oświatowe (dokładnie 107 mln 602 tys. 586,77 zł). Sporą część pochłoną też wydatki...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 68% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze