Reklama

Budżet uchwalony. Błachowicz: – Bieda i beznadzieja

13 głosów za, 3 przeciw i 4 wstrzymujących się – to wynik głosowania przemyskich radnych nad przyszłorocznym budżetem. Dzisiejszego (21 grudnia br.) przedpołudnia odbyła się ostatnia w tym roku, ale chyba najważniejsza dla przyszłości, sesja Rady Miasta Przemyśla.

Nim doszło do przedstawienia projektu uchwały budżetowej na 2016 r. i dyskusji, przemyscy radni przyjęli dwie rezolucje. Pierwszą w sprawie ulokowania siedziby Trybunału Konstytucyjnego w Wolnym Królewskim Mieście Przemyślu, druga w sprawie budowy drogowego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice.
Potem przyjęty został projekt wieloletniej prognozy finansowej, który – podobnie jak projekt uchwały budżetowej – został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie.
Koalicjanci (Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie dla Przemyśla i SLD) w superlatywach wyrażali się o uchwale budżetowej, choć przewodniczący Klubu Radnych SLD Ryszard Kulej stwierdził, że to budżet wymuszony, a inwestycje w przyszłym roku śladowe.
Najwięcej cierpkich słów padło oczywiście z ust opozycji, czyli Platformy Obywatelskiej. Wojciech Błachowicz: – Nie poprzemy tego budżetu. To kolejny rok, kiedy dochody są bardzo marne. To budżet biedy i beznadziei. Brak planów rozwojowych, brak nadziei na przyszłość.
Zwrócił się do radnych PiS: – Rozbudziliście nadzieję, że jak dojdziecie do władzy, to miasto będzie się rozwijać. Tak nie jest. Jedynymi sukcesami jest likwidacja żłobków, szpitala miejskiego, jednego z gimnazjów i upadek klubów sportowych.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rico - niezalogowany 2015-12-21 17:19:49

    Wojtek weź się do roboty.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kaktus74 - niezalogowany 2015-12-21 17:58:16

    Panie Błachowicz a jaką bidę zostawił pan w firmie z której pan odszedł . Tam pracownicy na święta nic nie dostają . A fundusz socjalny jest naliczany na każdego pracownika

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    skazany na p-śl - niezalogowany 2015-12-21 18:19:54

    Bez względu na to kto by w tym mieście był u steru władzy i tak nie ma tu najmniejszych szans na świetlaną przyszłość. Winny temu jest czynnik geograficzny a mianowicie położenie Przemyśla na samiutkim krańcu cywilizacji zachodniej a jednocześnie w tragicznie bliskim sąsiedztwie azjatyckiej dziczy i dziadostwa. Ci, od których można czerpać wzorce zachowań, organizacji pracy i życia a także poważny kapitał są setki kilometrów na zachód i tam też są poważne rynki zbytu na wszelkie dobra konsumpcyjne. Natomiast my jesteśmy skazani naszym położeniem na prymitywny handel chińską tandetą z tryzubami oraz przemyt używek od nich. I na tym się kończą nasze-przemyskie możliwości i perspektywy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama