Reklama

Bulwary oficjalnie otwarte! [ZDJĘCIA]

W minioną niedzielę, 23 marca, w Jarosławiu miało miejsce oficjalne otwarcie bulwarów nad Sanem, połączone z rozpoczęciem czwartego sezonu motocyklowego. Towarzyszące wydarzeniu różnorakie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji, pozwoliły przybyłym poczuć powiew wiosny, choć akurat tego dnia aura nie rozpieszczała.

Przebudowa bulwarów nad Sanem to inwestycja od dawna śledzona przez mieszkańców. Dzięki zagospodarowaniu terenów na prawym brzegu Sanu zyskali oni wielofunkcyjną przestrzeń do aktywności i relaksu na łonie natury. Od początku zakładano, że miejsce to ma się stać centrum rekreacyjnym z atrakcjami adresowanymi do różnych grup wiekowych. I ten cel udało się osiągnąć. W ramach inwestycji wykonano: budynek obsługi bulwarów, parkingi, ścieżki piesze i pieszo-rowerowe, obiekty sportowe i rekreacyjne, takie jak linarium, siłownia terenowa, stoły do ping-ponga, bulodromy, boiska sportowe – wielofunkcyjne, do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Powstały też: piaszczysta plaża, miejsca do gier, zjazd do wody, pływający pomost, zewnętrzne trybuny z miejscem na scenę, prysznice zewnętrzne, miejsca do grillowania i rozpalenia ogniska. Całość uzupełniają: oświetlenie, drogi dojazdowe, instalacje podziemne oraz mała architektura i nasadzona zieleń oraz skatepark, który powstał w ramach dodatkowego zadania (za kwotę 291 tys. 231,57 zł). Nie brakuje też udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Do tych zaliczają się[paywall] choćby: pochylnie, specjalnie przystosowane toalety czy utwardzone pasy ruchu umożliwiające poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Zapewniono też niepełnosprawnym swobodny dostęp do budynku obsługi budynku bulwarów i możliwość korzystania z ciągów komunikacyjnych, rezygnując z montażu progów. Miejsce pozwala na korzystanie z uroków nadrzecznej przyrody i wypoczynek pod chmurką, a całość zrealizowana została z dbałością o środowisko, przy wykorzystaniu przyjaznych dla niego materiałów.

Moc atrakcji na starcie

Niedzielnemu otwarciu nadano atrakcyjny wymiar. Wrażenie zrobił widowiskowy przejazd motocyklistów z Rynku nad San. Sympatycznym akcentem było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą marzannę i morsowanie w basenie napełnionym wodą przez strażaków z miejscowej komendy. Nie brakowało dobrej muzyki, którą zapewniły zespoły Hunters Town i Talgia, pysznego jedzenia i dmuchańców oraz toru przeszkód, które przyciągały najmłodszych.

Reklama

Obok burmistrza Jarosławia Marcina Nazarewicza oraz Sebastiana Rachwała, reprezentującego grupę Mototrasa Jarosław i Przyjaciele, na otwarciu pojawili się starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego Andrzej Wyczawski, parlamentarzyści Tadeusz Chrzan i Anna Schmidt. Obecni byli też byli włodarze miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski i Waldemar Paluch oraz zastępca obecnego burmistrza Patrycja Lachnik.

Inwestycja kosztowała w sumie 9 mln 315 tys. 215,61 zł i zrealizowana została przy udziale rządowego dofinansowania z Polskiego Ładu wynoszącego 6 mln 460 tys. 348,00 zł. Jarosławski samorząd zapowiedział też budowę sieci monitoringu na terenie bulwarów. W budżecie miasta na ten rok zabezpieczono już na ten cel środki. Zarządcą obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/03/2025 16:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama