84 uczestników, w tym 18 zespołów wzięło udział w 8. edycji konkursu kolęd i pastorałek pod hasłem „Bosko kolędować Jezusowi”, zorganizowanego w dniach 14 i 15 stycznia w parafii w parafii salezjańskiej pw. św. Józefa w Przemyślu.
Uczestników i zaproszonych gości uroczyście powitał podczas niedzielnej gali finałowej konkursu salezjanin ks. Bogdan Nowak, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Przemyślu. Kilka słów do uczestników i zgromadzonych skierował też patron honorowy wydarzenia metropolita przemyski ks. abp Adam Szal.
– To piękne, że tradycja kolędowania trwa, że chcemy dać samego siebie nowo narodzonemu Jezusowi. Wszystkim uczestnikom gratuluję. Nie tylko tym wyróżnionym i nagrodzonym. Wszystkim, którzy zostawili smartfony i mieli odwagę tu przyjść, by zakolędować Jezusowi – powiedział.
Z ramienia przemyskiego samorządu[paywall] obecni byli również: przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal oraz radny Maciej Kamiński.
W 8. edycji konkursu wysłuchano 84 prezentacji i przyznano nagrody zarówno solistom, jak i zespołom, startujących w kategoriach: grupy przedszkolne, klasy I – III szkół podstawowych, klasy IV – VI oraz klasy VII- VIII, a także szkoły średnie. Dodatkowo wręczono także nagrodę Grand Prix przeglądu.
Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja Salezjańska Szkoły Organistowskiej, parafia pw. św. Józefa i Towarzystwo Salezjańskie, Zespół Szkół Salezjańskich oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, a patronat medialny nad nim sprawowała m.in. nasza redakcja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze