Reklama

By tradycja kolędowania nie zginęła [ZDJĘCIA]

84 uczestników, w tym 18 zespołów wzięło udział w 8. edycji konkursu kolęd i pastorałek pod hasłem „Bosko kolędować Jezusowi”, zorganizowanego w dniach 14 i 15 stycznia w parafii w parafii salezjańskiej pw. św. Józefa w Przemyślu.

Uczestników i zaproszonych gości uroczyście powitał podczas niedzielnej gali finałowej konkursu salezjanin ks. Bogdan Nowak, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Przemyślu. Kilka słów do uczestników i zgromadzonych skierował też patron honorowy wydarzenia metropolita przemyski ks. abp Adam Szal.

– To piękne, że tradycja kolędowania trwa, że chcemy dać samego siebie nowo narodzonemu Jezusowi. Wszystkim uczestnikom gratuluję. Nie tylko tym wyróżnionym i nagrodzonym. Wszystkim, którzy zostawili smartfony i mieli odwagę tu przyjść, by zakolędować Jezusowi – powiedział.

Reklama


Z ramienia przemyskiego samorządu[paywall] obecni byli również: przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal oraz radny Maciej Kamiński.

W 8. edycji konkursu wysłuchano 84 prezentacji i przyznano nagrody zarówno solistom, jak i zespołom, startujących w kategoriach: grupy przedszkolne, klasy I – III szkół podstawowych, klasy IV – VI oraz klasy VII- VIII, a także szkoły średnie. Dodatkowo wręczono także nagrodę Grand Prix przeglądu.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja Salezjańska Szkoły Organistowskiej, parafia pw. św. Józefa i Towarzystwo Salezjańskie, Zespół Szkół Salezjańskich oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, a patronat medialny nad nim sprawowała m.in. nasza redakcja.

Reklama


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama