Reklama

Były prezydent Stalowej Woli w radzie nadzorczej MPEC

29/02/2020 19:27

Prezydent Wojciech Bakun powołał nowe osoby do rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Są to: były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak i radca prawny Dawid Pelc. Zastąpili oni odwołanych z tej funkcji: Jadwigę Jędruch oraz Jana Gąskę.

Andrzej Szlęzak ma 58 lat. Ukończył historię i prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował jako dziennikarz, 1991 – 2000 był radnym rady miejskiej w Stalowej Woli, a od 2002 do 2014 r. prezydentem Stalowej Woli. Obecnie jest radnym w sejmiku wojewódzkim.

Dawid Pelc również jest absolwentem KUL, ukończył ponadto studia podyplomowe z ekonomii i prawa. Jest radcą prawnym, prowadzi[paywall] własną działalność gospodarczą. Współpracuje z kilkoma samorządami w regionie. Wcześniej pracował w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Rzeszowie, Urzędzie Gminy Krzywcza oraz jako wykładowca w Rzeszowskiej Szkole Wyższej WSPiA w Rzeszowie. Był już także członkiem rad nadzorczych w przemyskich spółkach miejskich – najpierw w PGM, a później w ZUK.

Reklama

To nie pierwsze zmiany dokonane przez Wojciecha Bakuna w radach nadzorczych w trakcie trwania ich kadencji. W ubiegłym roku powołał Grzegorza Górskiego i Grzegorza Piestraka w skład rady PGM oraz Wojciecha Bobowskiego do rady PGK.

We wszystkich tych spółkach gmina miejska Przemyśl jest założycielem i jedynym udziałowcem. – Wybór członków rady nadzorczej należy do wyłącznych kompetencji właściciela spółki. Prezydent miasta wszystkie dotychczasowe zmiany, dokonane w zarządach podległych mu spółek miejskich argumentuje wagą zaufania do owych osób oraz jakością współpracy na linii właściciel – rada nadzorcza – wyjaśnia Agata Czereba, rzecznik prasowy magistratu.

Wysokość wynagrodzeń członków rad nadzorczych w spółkach samorządowych reguluje ustawa. W MPEC-u wynoszą kolejno (brutto): 1 350 zł dla przewodniczącego rady nadzorczej, 1 100 zł dla jego zastępcy, 1 100 zł dla sekretarza oraz 1 000 zł dla członka rady.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kibic - niezalogowany 2020-03-01 05:39:19

    Wymiana na linii Przemyś- Stalowa Wola w toku.  Do Stali Stalowa Wola Hamryszczak, a do Polonii Przemyśl Pelc. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rtr - niezalogowany 2020-03-01 06:58:46

    To u nas nie ma "historyków" co by się na ciepłe znali?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-03-01 08:17:07

    Bardzo dobrze,ze miasto zatrudnia ludzi aktywnych i mądrych .To daje możliwość zmian na lepsze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama