Reklama

Całe miasto w małym telefonie

Aktualności, wydarzenia, mapę miasta, aktualne informacje o jakości powietrza, kontakt z urzędem, a nawet zarządzenia, uchwały czy ogłoszenia dotyczące Przemyśla będzie można mieć w swoim telefonie. Wszystko dzięki darmowej miejskiej aplikacji mobilnej, która została zaprezentowana podczas konferencji prasowej w przemyskim magistracie 16 sierpnia br.

Obok prezydenta Przemyśla Roberta Chomy oraz jego zastępcy Janusza Hamryszczaka w konferencji wziął udział Grzegorz Zieleźny z firmy „Netkoncept”, która od dłuższego czasu współpracuje z przemyskim urzędem i która jest autorem aplikacji pod nazwą „Miasto Przemyśl”. Łączny koszt jej przygotowania i wdrożenia to 6 tys. 150 zł[paywall].

Aplikacja jest darmowa, każdy może ją sobie zainstalować na swoim smartfonie (system Android lub iOS). Dzięki niej otrzyma najświeższe informacje z miasta i kalendarz nadchodzących wydarzeń. Ale nie tylko… Oprócz aktualności czy wydarzeń aplikacja zawiera wiele pożytecznych funkcji. Można skorzystać m.in. z mapy miasta, na której zaznaczone są m.in.: szkoły, przedszkola, apteki, restauracje, muzea, a także inne miejsca warte odwiedzenia. Można też sprawdzić stan jakości powietrza na podstawie zamieszczonej mapki z graficznym opisem aktualnej sytuacji. W aplikacji dostępne są również m.in.: ogłoszenia, uchwały czy zarządzenia z Biuletynu Informacji Publicznej.

Reklama

Zawiera ona kalendarz wywozu odpadów: wystarczy wybrać ulicę, na której się mieszka i wyświetli się nam plan wizyt pracowników odbierających śmieci.

Dzięki nowej mobilnej aplikacji „Miasto Przemyśl” w łatwy i szybki sposób mieszkańcy miasta będą mogli poinformować urząd miejski o wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu miejskiej infrastruktury.

Aby zainstalować ją na swoim urządzeniu, wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google lub Play. W wyszukiwarce należy wpisać „Miasto Przemyśl”, a następnie wybrać opcję „zainstaluj”.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Peq - niezalogowany 2018-08-17 22:50:27

    Brawo dzięki tej aplikacji Przemyśl od żyje powstanie Basen Fabryki miejsca pracy i będzie można kliknąć lubię to a w zamian dostaniemy mapkę z pięknym planem miasta ale nie stety bez przyszłości

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rob - niezalogowany 2018-08-18 13:43:49

    Szczególnie będzie to przydatne wiekowym emerytom będącym najliczniejszą grupą mieszkańców tego miasta. BRAWO WŁADZE MIASTA!! Tego tu trzeba najbardziej - APLIKACJI NA SMARTFONY!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    imprezowicz-obatel - niezalogowany 2018-08-19 00:43:22

    Nasz.. e-Babcie i Dziadki  z "pewnością" będą beneficjentami aplikacji- he,he......... A tak do rzeczy, to komu to ma służyć? Jak Prezes wszystkich prezesów nie potrafi "skumać" tematu, a lizusy w postaci lokalnych partyjniaków chcą się jeszcze bardziej podlizać i wylizać przed wyborami oraz "błysnąć" innowacyjnością. No Ku.wa ręce opadają!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama