Aktualności, wydarzenia, mapę miasta, aktualne informacje o jakości powietrza, kontakt z urzędem, a nawet zarządzenia, uchwały czy ogłoszenia dotyczące Przemyśla będzie można mieć w swoim telefonie. Wszystko dzięki darmowej miejskiej aplikacji mobilnej, która została zaprezentowana podczas konferencji prasowej w przemyskim magistracie 16 sierpnia br.
Obok prezydenta Przemyśla Roberta Chomy oraz jego zastępcy Janusza Hamryszczaka w konferencji wziął udział Grzegorz Zieleźny z firmy „Netkoncept”, która od dłuższego czasu współpracuje z przemyskim urzędem i która jest autorem aplikacji pod nazwą „Miasto Przemyśl”. Łączny koszt jej przygotowania i wdrożenia to 6 tys. 150 zł[paywall].
Aplikacja jest darmowa, każdy może ją sobie zainstalować na swoim smartfonie (system Android lub iOS). Dzięki niej otrzyma najświeższe informacje z miasta i kalendarz nadchodzących wydarzeń. Ale nie tylko… Oprócz aktualności czy wydarzeń aplikacja zawiera wiele pożytecznych funkcji. Można skorzystać m.in. z mapy miasta, na której zaznaczone są m.in.: szkoły, przedszkola, apteki, restauracje, muzea, a także inne miejsca warte odwiedzenia. Można też sprawdzić stan jakości powietrza na podstawie zamieszczonej mapki z graficznym opisem aktualnej sytuacji. W aplikacji dostępne są również m.in.: ogłoszenia, uchwały czy zarządzenia z Biuletynu Informacji Publicznej.
Zawiera ona kalendarz wywozu odpadów: wystarczy wybrać ulicę, na której się mieszka i wyświetli się nam plan wizyt pracowników odbierających śmieci.
Dzięki nowej mobilnej aplikacji „Miasto Przemyśl” w łatwy i szybki sposób mieszkańcy miasta będą mogli poinformować urząd miejski o wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu miejskiej infrastruktury.
Aby zainstalować ją na swoim urządzeniu, wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google lub Play. W wyszukiwarce należy wpisać „Miasto Przemyśl”, a następnie wybrać opcję „zainstaluj”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo dzięki tej aplikacji Przemyśl od żyje powstanie Basen Fabryki miejsca pracy i będzie można kliknąć lubię to a w zamian dostaniemy mapkę z pięknym planem miasta ale nie stety bez przyszłości
Szczególnie będzie to przydatne wiekowym emerytom będącym najliczniejszą grupą mieszkańców tego miasta. BRAWO WŁADZE MIASTA!! Tego tu trzeba najbardziej - APLIKACJI NA SMARTFONY!!
Nasz.. e-Babcie i Dziadki z "pewnością" będą beneficjentami aplikacji- he,he......... A tak do rzeczy, to komu to ma służyć? Jak Prezes wszystkich prezesów nie potrafi "skumać" tematu, a lizusy w postaci lokalnych partyjniaków chcą się jeszcze bardziej podlizać i wylizać przed wyborami oraz "błysnąć" innowacyjnością. No Ku.wa ręce opadają!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak ,niestety wszyscy macie racje i nie da sie zaprzeczyc.Wystarczy tylko pojechac do Jaroslawia,Przeworska,Lancuta a takze innych miast na Podkarpaciu np.Glogow Malopolski.To male miasteczko liczace tylko 6 tys.mieszkancow ,ale jest tu piekny stadion,basen,hala sportowa i jeszcze wiele roznych obiektow i atrakcji , choc wladze miasta borykaja sie z powaznymi problemami. A tu? Ach.........
Brawo dzięki tej aplikacji Przemyśl od żyje powstanie Basen Fabryki miejsca pracy i będzie można kliknąć lubię to a w zamian dostaniemy mapkę z pięknym planem miasta ale nie stety bez przyszłości
Szczególnie będzie to przydatne wiekowym emerytom będącym najliczniejszą grupą mieszkańców tego miasta. BRAWO WŁADZE MIASTA!! Tego tu trzeba najbardziej - APLIKACJI NA SMARTFONY!!
Nasz.. e-Babcie i Dziadki z "pewnością" będą beneficjentami aplikacji- he,he......... A tak do rzeczy, to komu to ma służyć? Jak Prezes wszystkich prezesów nie potrafi "skumać" tematu, a lizusy w postaci lokalnych partyjniaków chcą się jeszcze bardziej podlizać i wylizać przed wyborami oraz "błysnąć" innowacyjnością. No Ku.wa ręce opadają!!!!!!!!!!!!!!!!