Sześć osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy w urzędach administracji rządowej i samorządowej, jak również w aresztach śledczych i prokuraturach. Zostało ono wszczęte w wyniku zawiadomienia złożonego przez osobę wręczającą korzyść majątkową. Czynności w powyższej sprawie prowadzono m.in. na terenie Podkarpacia.
Śledztwo w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Z informacji przekazanych przez CBA wynika, że 20 maja br. funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie zatrzymali łącznie 6 osób, w tym dwóch lubuskich urzędników i emerytowanego oficera policji. Czynności procesowe prowadzono na terenie: Warszawy, Katowic oraz województwa lubuskiego, podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego, a w realizacji uczestniczyli funkcjonariusze delegatur CBA w Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Bydgoszczy, a także policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Krakowa i Poznania.
Sprawa ma charakter rozwojowy i dotyczy powoływania się w latach 2020 – 2022 na wpływy w urzędach administracji rządowej i samorządowej, a także w aresztach śledczych i prokuraturach. Ponadto prowadzone śledztwo obejmuje też wątki ujawnienia przez funkcjonariuszy publicznych informacji w związku z wykonywaniem czynności służbowych oraz wystawiania nierzetelnych faktur przez podmioty gospodarcze...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 64% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze