To kolejna inwestycja w kulturę w gminie Pawłosiów. Wartą blisko 1,5 mln zł inwestycję uroczyście oddano do użytku 7 października. Obiekt pomieści bibliotekę, a liczba pozostałych pomieszczeń powinna zaspokoić potrzeby tutejszej społeczności.
W uroczystym przecięciu wstęgi w Centrum Kultury uczestniczyli między innymi wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń, radni gminni i powiatowi, sołtys Cieszacina Wielkiego Edward Ciechuń oraz proboszcz tutejszej parafii Jacek Czerkas, który obiekt poświęcił[paywall] . W trakcie uroczystego otwarcia zebrani mogli zwiedzić jego nowoczesne wnętrza oraz na specjalnie przygotowanym na ten cel pokazie slajdów zobaczyć, jak dom kultury zmieniał się w trakcie przebudowy.
Według przedstawicieli gminy Pawłosiów obiekt spełnia wszystkie wymogi XXI w., wyposażany jest w klimatyzację oraz pochylnię dla osób niepełnosprawnych. W budynku swoją siedzibę znajdzie biblioteka, a pozostałe pomieszczenia będą zagospodarowywane według potrzeb. Przebudowa obiektu kosztowała 1 mln 446 tys. 500 zł, z czego nieco ponad 800 tys. gmina wyłożyła z własnych funduszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze