Reklama

Centrum Kultury otworzyło swoje podwoje

19/10/2018 15:09

To kolejna inwestycja w kulturę w gminie Pawłosiów. Wartą blisko 1,5 mln zł inwestycję uroczyście oddano do użytku 7 października. Obiekt pomieści bibliotekę, a liczba pozostałych pomieszczeń powinna zaspokoić potrzeby tutejszej społeczności.

W uroczystym przecięciu wstęgi w Centrum Kultury uczestniczyli między innymi wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń, radni gminni i powiatowi, sołtys Cieszacina Wielkiego Edward Ciechuń oraz proboszcz tutejszej parafii Jacek Czerkas, który obiekt poświęcił[paywall] . W trakcie uroczystego otwarcia zebrani mogli zwiedzić jego nowoczesne wnętrza oraz na specjalnie przygotowanym na ten cel pokazie slajdów zobaczyć, jak dom kultury zmieniał się w trakcie przebudowy.

Według przedstawicieli gminy Pawłosiów obiekt spełnia wszystkie wymogi XXI w., wyposażany jest w klimatyzację oraz pochylnię dla osób niepełnosprawnych. W budynku swoją siedzibę znajdzie biblioteka, a pozostałe pomieszczenia będą zagospodarowywane według potrzeb. Przebudowa obiektu kosztowała 1 mln 446 tys. 500 zł, z czego nieco ponad 800 tys. gmina wyłożyła z własnych funduszy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama