Reklama

„Cham, burdelarz, burak”. Jak rozmawiają radny z prezydentem

09/09/2020 19:09

– Nie będę się zniżał do poziomu burdelarza – powiedział prezydent Wojciech Bakun do radnego Janusza Zapotockiego. Nazwał go też chamem i prostakiem. Radny zrewanżował mu się burakiem i kazał się wyprowadzić na Łapajówkę. Ten oryginalny dialog miał miejsce podczas posiedzenia jednej z komisji rady miejskiej.


Przeczytaj też: Cham, prostak, burak, czyli o gadaniu w emocjach

Nagranie „uprzejmości”, jakimi wymieniają się radny z prezydentem zostało opublikowane na jednym z portali społecznościowych w lipcu. Do tej pory o nim nie pisaliśmy, ponieważ chcieliśmy uzyskać komentarz obu panów do tej sytuacji. Ze względu na sezon urlopowy, temat trochę poczekał na publikację.

 

„Jest pan chamem i prostakiem”

Wojciech Bakun: Pytanie, bo ktoś musi wziąć za to odpowiedzialność. Czy to będzie pan Janusz Zapotocki, czy to będzie pan Andrzej Zapałowski, to ktoś bierze za to odpowiedzialność. Jeśli nie głosujemy albo budżet  zostanie w tej chwili przegłosowany w formule, którą za miesiąc albo za dwa tygodnie podważy nam wojewoda, to musicie mieć świadomość, że uwalicie nam budżet roczny obywatelski. Bo nie zdążymy przygotować i przeprocedować…

Reklama

Janusz Zapotocki: Panie prezydencie, ja bardzo proszę…

WB: Ja bym prosił się nie odzywać, jak mówię, panie… Proszę się[paywall] panie radny nie odzywać jak mówię, dobrze? Ja panu nie wchodzę w głos… (w tle słychać, że Janusz Zapotocki próbuje coś powiedzieć)

JZ: Jest pan dalej gościem i nie umie się pan zachować.

WB: To, że jest pan chamem i prostakiem, to nie znaczy, że może mnie pan obrażać, dobra?

JZ: Wie pan, nie będę się zniżał do tego poziomu dyskusji. Ja panu powiem: pana w ogóle tu nie powinno być i pan nie ma nic do budżetu obywatelskiego. To wysoka rada… (W tle słychać, jak prezydent powtarza: do Ostrowa proszę jechać, do Ostrowa, do Ostrowa).

Reklama

WB: Do Ostrowa proszę pojechać.

JZ: Kolego, zaczekaj momencik.

WB (prawdopodobnie): Chwileczkę, jestem za coś odpowiedzialny.

JZ: Powiem panu więcej, panie prezydencie.

WB: Nie słucham prostaków i chamów! Tyle. Na razie.

JZ: Nie będę się zniżał do chłopa, który jest…

WB: Nie będę się zniżał do poziomu burdelarza, dobrze?!

JZ: Wiesz co, ja ci powiem człowieku. Ty możesz się wyprowadzić na Łapajówkę, bo tam jest twoje miejsce buraku jeden. Drzyj zelówy!

 

„Zło dobrem zwyciężaj”

Nagranie ujrzało światło dzienne na wakacjach tego roku, ale do spięcia doszło rok temu, najprawdopodobniej w czasie posiedzenia jednej z komisji rady miejskiej, która była poświęcona budżetowi obywatelskiemu.

Reklama

Opublikowany fragment ma długość nieco ponad jednej minuty, nie pokazuje więc okoliczności, w których doszło do kłótni. Nie wiemy, co się działo wcześniej, jak przebiegała dyskusja i jakimi uszczypliwościami poczęstowali się radny i prezydent.

Dziś obaj panowie nie chcą komentować tamtej sytuacji, ani przedstawić jej szerszego kontekstu. – Niech mieszkańcy sami to ocenią – mówi Janusz Zapotocki. Wyjaśnia tylko, że nie ma nic do mieszkańców Łapajówki, tylko „tak się kiedyś mówiło”.

Z kolei Wojciech Bakun odpowiada: – Radny Zapotocki po katolicku mi wybaczył. Ja jemu też wybaczam po chrześcijańsku.

Reklama

Chodzi o sytuację z ostatniej sesji rady miejskiej. W czasie debaty o raporcie o stanie miasta głos zabrał mieszkaniec Władysław Jachimecki. Skrytykował on radnych za ich spory, szczególnie grupę pozostającą w opozycji do prezydenta.

Do jego słów odniósł się J. Zapotocki. – Odniosę się do słów wypowiedzianych w stosunku do mojej osoby przez pana prezydenta. Pragnę pana zapewnić, że jako chrześcijanin już dawno przebaczyłem panu prezydentowi i nie czuję żadnej urazy. Wyznaję taką maksymę: „zło dobrem zwyciężaj” – powiedział. Prezydent wówczas nie odpowiedział na te słowa.

Reklama

Czy zadeklarowane przebaczenie ze strony radnego i prezydenta będzie prawdziwe i długotrwałe? Przekonamy się w czasie kolejnych sesji.


PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zawiedziony - niezalogowany 2020-09-09 19:24:02

    Zapotocki jaki jest każdy wie a i tak wybierają go od 20 lat. Ale Bakun? Czy Prezydentowi wypada mówić takie rzeczy? Wyszło jego ego, brak wykształcenia i ta wyniosłość. Ale przynajmniej 74 % mieszkańców którzy go poparli wiedzą już cóż za "Orła" sobie wybrali. Brawo Bakun oby tak dalej a z tych 74 % może 4 % dostaniesz w następnych wyborach. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2020-09-09 19:43:28

    No z niczego się ten burdelarz się nie wziął, ale najlepsze jest to że on wcale nie zaprzecza, bredzi coś o Łapajówce, ojszczynoga z Mniszej, a jeśli chodzi o wykształcenie to ta rada nie błyszczy zwłaszcza przewodniczący rady miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    KaziuzWFu - niezalogowany 2020-09-09 19:55:16

    Dobrze ze Was tenisista Choma zrobił tyle dobrego dla tego zacofanego wlasnie przez niego miasta.  Może Pan Bakun nie jest jakimś wielkim włodarzem ale na pewno lepszym niż kolega kurii Choma

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama