– Nie będę się zniżał do poziomu burdelarza – powiedział prezydent Wojciech Bakun do radnego Janusza Zapotockiego. Nazwał go też chamem i prostakiem. Radny zrewanżował mu się burakiem i kazał się wyprowadzić na Łapajówkę. Ten oryginalny dialog miał miejsce podczas posiedzenia jednej z komisji rady miejskiej.
Nagranie „uprzejmości”, jakimi wymieniają się radny z prezydentem zostało opublikowane na jednym z portali społecznościowych w lipcu. Do tej pory o nim nie pisaliśmy, ponieważ chcieliśmy uzyskać komentarz obu panów do tej sytuacji. Ze względu na sezon urlopowy, temat trochę poczekał na publikację.
Wojciech Bakun: Pytanie, bo ktoś musi wziąć za to odpowiedzialność. Czy to będzie pan Janusz Zapotocki, czy to będzie pan Andrzej Zapałowski, to ktoś bierze za to odpowiedzialność. Jeśli nie głosujemy albo budżet zostanie w tej chwili przegłosowany w formule, którą za miesiąc albo za dwa tygodnie podważy nam wojewoda, to musicie mieć świadomość, że uwalicie nam budżet roczny obywatelski. Bo nie zdążymy przygotować i przeprocedować…
Janusz Zapotocki: Panie prezydencie, ja bardzo proszę…
WB: Ja bym prosił się nie odzywać, jak mówię, panie… Proszę się[paywall] panie radny nie odzywać jak mówię, dobrze? Ja panu nie wchodzę w głos… (w tle słychać, że Janusz Zapotocki próbuje coś powiedzieć)
JZ: Jest pan dalej gościem i nie umie się pan zachować.
WB: To, że jest pan chamem i prostakiem, to nie znaczy, że może mnie pan obrażać, dobra?
JZ: Wie pan, nie będę się zniżał do tego poziomu dyskusji. Ja panu powiem: pana w ogóle tu nie powinno być i pan nie ma nic do budżetu obywatelskiego. To wysoka rada… (W tle słychać, jak prezydent powtarza: do Ostrowa proszę jechać, do Ostrowa, do Ostrowa).
WB: Do Ostrowa proszę pojechać.
JZ: Kolego, zaczekaj momencik.
WB (prawdopodobnie): Chwileczkę, jestem za coś odpowiedzialny.
JZ: Powiem panu więcej, panie prezydencie.
WB: Nie słucham prostaków i chamów! Tyle. Na razie.
JZ: Nie będę się zniżał do chłopa, który jest…
WB: Nie będę się zniżał do poziomu burdelarza, dobrze?!
JZ: Wiesz co, ja ci powiem człowieku. Ty możesz się wyprowadzić na Łapajówkę, bo tam jest twoje miejsce buraku jeden. Drzyj zelówy!
Nagranie ujrzało światło dzienne na wakacjach tego roku, ale do spięcia doszło rok temu, najprawdopodobniej w czasie posiedzenia jednej z komisji rady miejskiej, która była poświęcona budżetowi obywatelskiemu.
Opublikowany fragment ma długość nieco ponad jednej minuty, nie pokazuje więc okoliczności, w których doszło do kłótni. Nie wiemy, co się działo wcześniej, jak przebiegała dyskusja i jakimi uszczypliwościami poczęstowali się radny i prezydent.
Dziś obaj panowie nie chcą komentować tamtej sytuacji, ani przedstawić jej szerszego kontekstu. – Niech mieszkańcy sami to ocenią – mówi Janusz Zapotocki. Wyjaśnia tylko, że nie ma nic do mieszkańców Łapajówki, tylko „tak się kiedyś mówiło”.
Z kolei Wojciech Bakun odpowiada: – Radny Zapotocki po katolicku mi wybaczył. Ja jemu też wybaczam po chrześcijańsku.
Chodzi o sytuację z ostatniej sesji rady miejskiej. W czasie debaty o raporcie o stanie miasta głos zabrał mieszkaniec Władysław Jachimecki. Skrytykował on radnych za ich spory, szczególnie grupę pozostającą w opozycji do prezydenta.
Do jego słów odniósł się J. Zapotocki. – Odniosę się do słów wypowiedzianych w stosunku do mojej osoby przez pana prezydenta. Pragnę pana zapewnić, że jako chrześcijanin już dawno przebaczyłem panu prezydentowi i nie czuję żadnej urazy. Wyznaję taką maksymę: „zło dobrem zwyciężaj” – powiedział. Prezydent wówczas nie odpowiedział na te słowa.
Czy zadeklarowane przebaczenie ze strony radnego i prezydenta będzie prawdziwe i długotrwałe? Przekonamy się w czasie kolejnych sesji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zapotocki jaki jest każdy wie a i tak wybierają go od 20 lat. Ale Bakun? Czy Prezydentowi wypada mówić takie rzeczy? Wyszło jego ego, brak wykształcenia i ta wyniosłość. Ale przynajmniej 74 % mieszkańców którzy go poparli wiedzą już cóż za "Orła" sobie wybrali. Brawo Bakun oby tak dalej a z tych 74 % może 4 % dostaniesz w następnych wyborach.
No z niczego się ten burdelarz się nie wziął, ale najlepsze jest to że on wcale nie zaprzecza, bredzi coś o Łapajówce, ojszczynoga z Mniszej, a jeśli chodzi o wykształcenie to ta rada nie błyszczy zwłaszcza przewodniczący rady miasta.
Dobrze ze Was tenisista Choma zrobił tyle dobrego dla tego zacofanego wlasnie przez niego miasta. Może Pan Bakun nie jest jakimś wielkim włodarzem ale na pewno lepszym niż kolega kurii Choma
Wybraliśmy sobie sami taka radę.Miasto upada to i inni ludzie wchodzą na firmament.Im niżej miasto upada tym ciekawsze egzemplarze zasiadają w naszej radzie.Pod dostatkiem mamy tutaj dewiacji i to skrajnych idących razem pod rękę i wzajemnie się wspierających.Ciekawe sojusze budzące obrzydzenie wśród zwykłych Przemyślaków.Ale taki jest ten nasz malutki zacofany zastraszony światek układów i układzików gdzie kasa jest najważniejsza i wszystkie zasady nawet te fasadowe łącznie z patriotycznymi biorą w łeb. Ciekawe co będzie dalej.Ale trzeba pamiętać o tym,że swiat upadłych wszystkich zasad jest zawsze waleczny o swoje dobra materialne i zawsze zawiera sojusze z każdym o podobnych zainteresowaniach .Tym bardziej,że wspierany jest takimi samymi osobnikami będącymi aktualnie wyżej na świeczniku ale też pozbawionych podstawowych zasad nie tylko moralnych o których nawet filmy fabularne kręcą
Drodzy, w czym problem, "zadupie upadło w 2018 - 19 roku, już się nie podniesie suweren dostał szoku" . Przecież ta wymiana uprzejmości jak widać i słychać prostacka sięgająca niemal brudnego przemyskiego bruku jest jedynie pokłosiem stanu mieściny upadłej pod każdym powtarzam względem o czym pisałem i piszę conajmniej od ponad 20 ostatnich lat, ale i Choma i obecny mer, także radni kolejnych bezrad mieli i mają życzliwy głos mieszkańców, suwerena daleko w tyle, powiem jasno w stylu zapotocko-bakunowym w dupie. Już za póżno, można jedynie pobiadolić, ponarzekać i odprawić mszę nie za Miasto Arras a za zadupie Przemyśl. I ten smętny ogłupiający hejnał, to pozostało. Ale na pocieszenie drodzy moi fani, często napastliwi, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. Gratulacje, za niezwykły wyborczy nos i instykt samozachowawczy.
''Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak mojeTo kocham to miasto zmęczone jak jaGdzie Sroma i Gość zrobili co swojeGdzie wiosna spalynom oddycha''WYCIĘLI ZDROWE DRZEWA W RYNKU W PRZEMYŚLU - NOWINY24.PLBETONOZA RYNKÓW PO PODKARPACKU. MIASTA MODERNIZUJĄ STARÓWKI KOSZTEM DRZEW - WYBORCZA.PL
panie bakun nie przystoi prezydentowi tak mówić teraz wiem z kim mam do czynienia pierwsza i ostatnia prezydentura fe...
Prawdę powiedział. Dziwię się, że nie przywalił po męsku temu zgredkowi.
Bakun nie znosi sprzeciwu! Jak chcesz gościa wyprowadzić z równowagi to mu się sprzeciw. Tutaj doskonały przykład . Pozdrawiam Wojtku.- kolego z ławki szkolnej
"Gratulacje, za niezwykły wyborczy nos i instykt samozachowawczy". Jak ktoś wygrywa z poparciem 74,84% to nie dzieje się to bez przyczyny. Więc może już przestań szydzić i obrażać ludzi, którzy dokonali takiego wyboru, bo widać nie mieli lepszego.
Kultura posiedzenia jak za wschodnią granicą to takie DYPUTATY
Wyborcy wszystko Zapotockiemu wybaczą, ale nie to, że wszedł w konszachty z pisiorami. Hańba!
Jak to możliwe że będąc z SLD został zastępcą dyrektora Centrum Kulturalnego , instytucji podległej marszałkowi województwa z PIS . Już dawno się sprzedał , a może będąc burdelarzem nagrał jakiegoś pisowca lub byłego marszałka lotnika na lewiznie .
Do abc abc abc....... co prawda zabolała , tak to jest że jak się pisze prawdę co mam zakodowane od wielu , wielu lat to niezadowolone nożyce zawsze się odezwą , nawet bez uderzenia w stół. Przecież nie piszę jedynie o Bakunie , również poprzednik obecnie prezes nawywijał wiele w tym bajzlu a efekty mamy obecnie , będzie jeszcze ciekawiej bo unijna manna już się skończyła, również pisowska. A jeśli prawda ci nie odpowiada i obraża , nie czytaj moich subiektywnych ale zgodnych z prawdą oczywistą ocen, nie jesteś moim cenzorem .
odgrzewane stare "kotlety", może napiszecie coś co jest na czasie - AFERA PODKARPACKA 2
Kill Bill ,masz chyba racje. No w koncu jestes Pana Bakuna kolega z lawki,to wiesz najlepiej. Az taki zly? Nawet dla dobra mieszkancow?
Hańba to jest takie głuPOty wypisywać !!!
A w temacie sytuacja się rozwija.Podłość pędzi za podłością.Stowarzyszenie osobników niegodnych skupionych w jednym z klubów partyjnych doszło do wniosku,ze władza im się należy.Skoro nie udało sie jej uzyskać legalnie to trzeba wykorzystać wrodzone cechy swoich członków i zdobyć ją podstępem czyli podłością w działaniu i wysadzić z fotela obecnie urzędującego Prezydenta Miasta.Zaangażowano wszystkie dostępne moce.I aż miło popatrzeć.Sam Łukaszenko by się nie powstydził działania .Metody takie same,ambicje takie sameBrak moralności i zasad międzyludzkich taki sam.Nawet osoby mocno zaangażowane w to świństwo też dokładnie takie same.Czekamy na więcej. Pokażą jeszcze bardziej czarne zakamarki swoich dusz .
Tylko dlaczego nikt z tego w Warszawie afery nie robi ?
Zamiast się pogrążać błazny przemyskie tu macie pole do popisu:https://zrzutka.pl/z/sercedlaStasi
I to jest prezydent? Ciebie to dopiero mozna nazwac burdelarz,cham i prostak!Wypiepszaj z tego miasta i zabieraj ze soba swoje szczury
Zapotocki jaki jest każdy wie a i tak wybierają go od 20 lat. Ale Bakun? Czy Prezydentowi wypada mówić takie rzeczy? Wyszło jego ego, brak wykształcenia i ta wyniosłość. Ale przynajmniej 74 % mieszkańców którzy go poparli wiedzą już cóż za "Orła" sobie wybrali. Brawo Bakun oby tak dalej a z tych 74 % może 4 % dostaniesz w następnych wyborach.
No z niczego się ten burdelarz się nie wziął, ale najlepsze jest to że on wcale nie zaprzecza, bredzi coś o Łapajówce, ojszczynoga z Mniszej, a jeśli chodzi o wykształcenie to ta rada nie błyszczy zwłaszcza przewodniczący rady miasta.
Dobrze ze Was tenisista Choma zrobił tyle dobrego dla tego zacofanego wlasnie przez niego miasta. Może Pan Bakun nie jest jakimś wielkim włodarzem ale na pewno lepszym niż kolega kurii Choma