Oficjalnie 22 sierpnia br. rozpoczęła się w Przeworsku procedura przeprowadzenia referendum, mającego na celu odwołanie z funkcji burmistrza tego miasta Leszka Kisiela. 26 sierpnia br. grupa inicjatywna, na czele której stoi pełnomocnik Marek Frączek, rozpoczęła zbieranie podpisów. Uprawnionych do głosowania w mieście nad Mleczką jest 11 tys. 827 osób. Podpisów na liście musi być co najmniej 10 procent, czyli 1 tys. 183.
Marek Frączek doskonale zna samorządowe meandry. Wszak swego czasu pracował w Urzędzie Miasta Przeworska, będąc dyrektorem tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury. Był m.in. wicestarostą przeworskim, kiedy powiatem w pierwszej swojej kadencji (2006 – 2010) zawiadywał Zbigniew Kiszka. W drugiej kadencji M. Frączka na tym stanowisku zastąpił Krzysztof Kłak. Do niedawna pełnomocnik grupy inicjatywnej pracował w Starostwie Powiatowym w Przeworsku, będąc podwładnym starosty Dariusza Łapy. W 2010 r. startował w wyborach na stanowisko burmistrza Przeworska, w latach 2010, 2014, 2018 i 2024 do Rady Powiatu Przeworskiego. Za każdym razem nieskutecznie.
– Mamy naprawdę szereg zarzutów wobec pracy burmistrza Kisiela. Uszczuplenie dochodów budżetu miasta Przeworska, brak przejrzystości w zarządzaniu budżetem miasta i podejmowaniu kluczowych decyzji, brak działań zmierzających do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych przeworszczan, niewystarczający dialog z mieszkańcami w sprawach ważnych dla społeczności, kontrowersyjne decyzje administracyjne budzące wątpliwości mieszkańców, brak działań zmierzających do przywrócenia funkcjonowania basenu odkrytego przy ulicy Krakowskiej. I tak dalej, i tym podobne. Mamy spore obawy co do kierunku rozwoju miasta i realizacji obietnic wyborczych
Reklama
– wyliczył (rozmowa z M. Frączkiem poniżej – przyp. aut.).

Marek Frączek doskonale zna samorządowe meandry. Wszak swego czasu pracował w Urzędzie Miasta Przeworska, będąc dyrektorem tamtejszego miejskiego ośrodka kultury. Był m.in. wicestarostą przeworskim, kiedy powiatem w pierwszej swojej kadencji (2006 – 2010) zawiadywał Zbigniew Kiszka. Fot. zbiory własne
Jak już wspomnieliśmy, 22 sierpnia br. wpłynęła do burmistrza Przeworska L. Kisiela od grupy inicjatywnej, którą tworzą: M. Frączek (pełnomocnik), Marek Kinasz, Krzysztof Szul, Sylwester Szpytma, Jacek Szpytma i Marta Ramut, informacja o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum. 26 sierpnia br. do Komisarza Wyborczego w Przemyślu Krzysztofa Trykszy wpłynęło powiadomienie o tym fakcie. To oficjalnie rozpoczęło wszelkie procedury...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 81% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze