Reklama

Chcą odwołać burmistrza Kisiela. O powody tej decyzji pytamy Marka Frączka


Oficjalnie 22 sierpnia br. rozpoczęła się w Przeworsku procedura przeprowadzenia referendum, mającego na celu odwołanie z funkcji burmistrza tego miasta Leszka Kisiela. 26 sierpnia br. grupa inicjatywna, na czele której stoi pełnomocnik Marek Frączek, rozpoczęła zbieranie podpisów. Uprawnionych do głosowania w mieście nad Mleczką jest 11 tys. 827 osób. Podpisów na liście musi być co najmniej 10 procent, czyli 1 tys. 183.


Marek Frączek doskonale zna samorządowe meandry. Wszak swego czasu pracował w Urzędzie Miasta Przeworska, będąc dyrektorem tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury. Był m.in. wicestarostą przeworskim, kiedy powiatem w pierwszej swojej kadencji (2006 – 2010) zawiadywał Zbigniew Kiszka. W drugiej kadencji M. Frączka na tym stanowisku zastąpił Krzysztof Kłak. Do niedawna pełnomocnik grupy inicjatywnej pracował w Starostwie Powiatowym w Przeworsku, będąc podwładnym starosty Dariusza Łapy. W 2010 r. startował w wyborach na stanowisko burmistrza Przeworska, w latach 2010, 2014, 2018 i 2024 do Rady Powiatu Przeworskiego. Za każdym razem nieskutecznie.

– Mamy naprawdę szereg zarzutów wobec pracy burmistrza Kisiela. Uszczuplenie dochodów budżetu miasta Przeworska, brak przejrzystości w zarządzaniu budżetem miasta i podejmowaniu kluczowych decyzji, brak działań zmierzających do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych przeworszczan, niewystarczający dialog z mieszkańcami w sprawach ważnych dla społeczności, kontrowersyjne decyzje administracyjne budzące wątpliwości mieszkańców, brak działań zmierzających do przywrócenia funkcjonowania basenu odkrytego przy ulicy Krakowskiej. I tak dalej, i tym podobne. Mamy spore obawy co do kierunku rozwoju miasta i realizacji obietnic wyborczych

Reklama

– wyliczył (rozmowa z M. Frączkiem poniżej – przyp. aut.).

Marek Frączek doskonale zna samorządowe meandry. Wszak swego czasu pracował w Urzędzie Miasta Przeworska, będąc dyrektorem tamtejszego miejskiego ośrodka kultury. Był m.in. wicestarostą przeworskim, kiedy powiatem w pierwszej swojej kadencji (2006 – 2010) zawiadywał Zbigniew Kiszka. Fot. zbiory własne

Burmistrz odpowiada

Jak już wspomnieliśmy, 22 sierpnia br. wpłynęła do burmistrza Przeworska L. Kisiela od grupy inicjatywnej, którą tworzą: M. Frączek (pełnomocnik), Marek Kinasz, Krzysztof Szul, Sylwester Szpytma, Jacek Szpytma i Marta Ramut, informacja o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum. 26 sierpnia br. do Komisarza Wyborczego w Przemyślu Krzysztofa Trykszy wpłynęło powiadomienie o tym fakcie. To oficjalnie rozpoczęło wszelkie procedury...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 81% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/09/2025 19:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama