Po ośmiu latach uległa zmianie opłata za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Ktoś, kto chce założyć tego typu instytucję, będzie musiał na dzień dobry zapłacić 250 zł.
Podczas sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (25 stycznia br.) straciła moc uchwała z 2011 r. Wszystko przez ustawę o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, obowiązującą od 1 stycznia 2018 r. Wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych i opłata za to stanowią dochód własny każdej gminy. Jej wysokość ustalają radni. Nie może ona być wyższa niż 1 tys. zł. – Biorąc pod uwagę fakt, że aktualnie opłata za wpis jest ustalona na poziomie 50 procent minimalnego wynagrodzenia za pracę, a od 1 stycznia 2018 roku wynosi ono 2 tysiące 100 złotych, konieczne było ustalenie nowej stawki – uzasadniał projekt uchwały zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
PISoBOLSZEWIA u koryta wymusza niebywałą wręcz troskę o politykę prorodzinną.
to wyjedz do niemiec tam sa twoi kolesie