Reklama

Chciał kupić węgiel. Został oszukany

Fakt, że węgiel jest obecnie towarem deficytowym, a inflacja winduje do niewyobrażalnych poziomów, sprawia, że szukamy jak najlepszych rozwiązań i jak największych promocji. Tak robił też 39-letni mieszkaniec gminy Medyka, który przez internet zakupił dwie tony ekogroszku za łączną kwotę ponad 5 tys. zł.

Okazało się, że zakup ten był tylko złudzeniem. Kiedy po trzech dniach opał nie został dostarczony, a kupujący nie mógł się skontaktować z firmą sprzedającą, ponieważ numer telefonu był już nieaktywny, a strona internetowa została usunięta, uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustwa i zgłosił sprawę na policję.

Policja apeluje o rozwagę podczas internetowych zakupów oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania: „Uważajmy też na tzw. superokazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, sklepy w ewidencji działalności gospodarczej KRS czy innych rejestrach, porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych”.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości