Reklama

Chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił 320 tys. złotych

01/01/2024 09:43

W czwartek, 28 grudnia, do policjantów w Pruchniku zgłosił się 52-letni mieszkaniec tej gminy składając zawiadomienie o oszustwie w wyniku którego stracił kilkaset tysięcy złotych.

Mężczyzna zeznał, że podczas rozmowy telefonicznej z pracownikami firmy zajmującej się kryptowalutami, została złożona mu propozycja współpracy. Miał inwestować pieniądze na platformach dokonując wpłat za namową tzw. doradców.

W trakcie jednej z rozmów z tego typu asystentem został poproszony o zainstalowanie aplikacji umożliwiającej zdalny podgląd. Okazało się jednak, że była ona oprogramowaniem umożliwiającym zdalne sterowanie systemem operacyjnym.

W wyniku działań hakerów, uzyskali oni dostęp do wszystkich ruchów na urządzeniach pokrzywdzonego – również do loginu i hasła jego bankowości.

Reklama

Jak przekazała podkarpacka policja:

„dla uwiarygodnienia całej historii, została również spreparowana strona internetowa, na której mężczyzna mógł sprawdzać „zyski z inwestycji”. Gdy mężczyzna chciał wypłacić zgromadzone środki okazywało się, że musi dokonać następnych wpłat, co też czynił. Dopiero po kilkunastu wpłatach zorientował się, że został oszukany i powiadomił o całej sprawie policję”.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama