Reklama

Chciała wjechać do Polski z fałszywymi stemplami w paszporcie

W celu przedłużenia legalności pobytu na terenie Unii Europejskiej, niektórzy podejmują ryzyko stosowania nieuczciwych praktyk. Na ten czyn zdecydowała się 55- letnia obywatelka Ukrainy, która zgłosiła się 3 listopada do kontroli granicznej na wjazd do Polski na przejściu w Korczowej.

Analiza jej dokumentu tożsamości wykazała, że odciski stempli ze słowackiej kontroli granicznej odbiegają od przyjętego wzoru. Kobieta dobrowolnie poddała się karze pozbawienia wolności na 4 miesiące, w zawieszeniu na rok.

Jak podają służby: „Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 215 fałszywych stempli kontroli granicznej. Głównym celem fałszerstw jest zalegalizowanie przeterminowanego pobytu na terytorium państw strefy Schengen”.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości