Reklama

Chotyniec po karnych wziął puchar starosty

18/06/2021 07:09

Zakończył się Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota, w którym rywalizowały aż 24 drużyny z całego powiatu. Najlepszym zespołem okazała się reprezentacja SP Chotyniec. To kolejna taka sportowa impreza z cyklu „Śladem Bogdana Zająca”.

Zawody rozegrano 8 czerwca na stadionie w Pruchniku. Ich organizatorami były: starostwo powiatowe, gmina Pruchnik oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, a honorowym patronatem objął je poseł Tadeusz Chrzan.

W szranki stanęły reprezentacje aż 24 szkół podstawowych  z terenu powiatu. Fazę grupową[paywall] rozegrano na czterech boiskach. Ta wyłoniła 4 najlepsze drużyny, które zagrały w półfinałach.

W meczu o Puchar Starosty Jarosławskiego spotkały się drużyna SP w Chotyńcu i SP w Korzenicy. Obie okazały się równorzędnymi rywalami, tworząc zacięte widowisko. Do wyłonienia zwycięstwa konieczne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali młodzi piłkarze z Chotyńca i to oni ostatecznie sięgnęli po trofeum. Trzecie miejsce zajęła SP Cieszacin Wielki, zaś czwarte SP Makowisko.

Dla całej czwórki to jednak nie koniec zmagań „Śladem Bogdana Zająca”. Wszystkie zagrają w finale finałów, który zaplanowany jest jeszcze w tym tygodniu. Organizatorzy turnieju przyznali też wyróżnienia indywidualne.

Najlepszym piłkarzem zawodów uznany został Piotr Kowałyk, a piłkarką Klaudyna Konieczny. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza przyznano Kacprowi Gwóździowi, a królem strzelców został Łukasz Dziadowicz
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama