Reklama

Ciepło, cieplej, gorąco

23/07/2021 07:03

Spotykało się trzech panów. – Od tego upału aż się ludziom w głowie miesza – zaczął pierwszy. Potem nastąpiło długie milczenie, czemu trudno się dziwić, bo na termometrze było prawie czterdzieści stopni, a przy takiej temperaturze umysł pracuje na zwolnionych obrotach i nawet ust się nie chce otworzyć.

Po dłuższej chwili odezwał się drugi: – Od polityki też się ludziom miesza w głowach.

Na to trzeci podsumował: – Tak, takie mamy czasy. Najpierw koronawirus, a teraz grzeje niemiłosiernie i tak mamy szczęście, że u nas na razie nie było żadnych huraganów ani trąb powietrznych.

Faktycznie lato tego roku pod względem pogody jest bardzo nietypowe, o czym bębnią wszystkie media. Poczynając od jakiegoś youtubera poprzez celebrytów aż do profesorów nauk wszelakich wszyscy radzą, jak przetrwać upały. Brakuje tylko, żeby jeszcze politycy zabrali głos w tym temacie, ale oni, poruszając się klimatyzowanymi brykami, widocznie tego nie odczuwają, a poza tym mają inne, ważniejsze rzeczy na głowie.

Tymczasem na mapach pogody synoptycy coraz częściej używają ciemnego fioletu do zaznaczania najbardziej zagrożonych terenów, a operatorzy telefonii kilka razy dziennie bombardują nas alertami.

W całym tym medialnym zgiełku, który nas otacza, gdzieś nieśmiało przebijają się głosy fachowców przypominające o realnej groźbie globalnego ocieplenia i o tym, że to ostatni dzwonek, żeby ratować naszą planetę.

Tylko kto by słuchał nawiedzonych ekologów, bo przecież każdy wie, że to wszystko jedna wielka ściema. Nic innego tylko tajny plan wymyślony przez kilku najbogatszych, którzy mają w tym swój interes i chcą opanować świat. 


Jacek Szwic
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    NIck - niezalogowany 2021-07-23 08:40:07

    Też tak uważam, tylko nawiedzeni ekolodzy uratują ten świat i nieśmiali fachowcy ... a może ktoś zapyta a co na to właściciel planety? Nie ma go? No nie, jak twierdzą wspomniani fachowcy i ekolodzy, to tylko "przypadek". 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-07-23 20:08:58

    DRZEWA MOGĄ NAS URATOWAĆ PRZED OCIEPLENIEM KLIMATU - WYSOKIEOBCASY.PLJEST CI GORĄCO? NIE KOŚ TRAWNIKA. POMOŻESZ SOBIE I PLANECIE - RODKOSCIUSZKILODZ.PLYOUTUBE.COM - GLOBAL STEAK GLOBALNY STEK 2010

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    A. - niezalogowany 2021-07-28 20:02:51

    Czyż nie wydaje się znamiennym, że sprawę opisuje jeden z najstarszych w Przemyślu dziennikarzy? Przepraszam, że wypominam  Panu Jackowi wiek, ale muszę zaznaczyć, że - wg mnie (też starszej) już tylko starszym zależy na ratowaniu naszej planety. A przecież "ruch" powinien należeć właśnie do młodych; wszak to oni i ich dzieci będą czerpać z matki- Ziemi. Oby było z czego czerpać...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama