Reklama

Cofnęli się w czasie i przenieśli do... dworku w Nawłoci [GALERIA]

Szkoła Podstawowa w Hermanowicach po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”. Fabułę Przedwiośnia S. Żeromskiego 8 września br. przypomnieli sobie uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja placówki i zaproszeni goście.

Tekst powieści został pogrupowany w segmenty obrazujące kolejne etapy życia głównego bohatera – Cezarego Baryki, związane z wybuchem I wojny światowej, latami młodości i dorastaniem, powrotem na łono ojczyzny, udziałem w wojnie polsko-bolszewickiej oraz pobytem w Nawłoci i Warszawie. Tło dla czytających fragmenty Przedwiośnia, wśród których byli m.in.[paywall] dyrektor szkoły Grażyna Hataś czy wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk, stanowił szkolny chór, który wystąpił z repertuarem pieśni patriotycznych i strzeleckich. Najlepiej wymowę dzieła Żeromskiego oddała jednak wspólnie odśpiewana pieśń Boże coś Polskę, która swego czasu konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o uznanie za hymn narodowy.

Na finał wydarzenia uczestnicy cofnęli się w czasie i przenieśli do… dworku w Nawłoci, gdzie czekał na nich podwieczorek. – Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkanie przyczyniło się do integracji szkolnej społeczności z mieszkańcami i było mile spędzonym popołudniem, które godnie wpisało się w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – podsumowała wydarzenie Karolina Żurek ze Szkoły Podstawowej w Hermanowicach.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama