Szkoła Podstawowa w Hermanowicach po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”. Fabułę Przedwiośnia S. Żeromskiego 8 września br. przypomnieli sobie uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja placówki i zaproszeni goście.
Tekst powieści został pogrupowany w segmenty obrazujące kolejne etapy życia głównego bohatera – Cezarego Baryki, związane z wybuchem I wojny światowej, latami młodości i dorastaniem, powrotem na łono ojczyzny, udziałem w wojnie polsko-bolszewickiej oraz pobytem w Nawłoci i Warszawie. Tło dla czytających fragmenty Przedwiośnia, wśród których byli m.in.[paywall] dyrektor szkoły Grażyna Hataś czy wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk, stanowił szkolny chór, który wystąpił z repertuarem pieśni patriotycznych i strzeleckich. Najlepiej wymowę dzieła Żeromskiego oddała jednak wspólnie odśpiewana pieśń Boże coś Polskę, która swego czasu konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o uznanie za hymn narodowy.
Na finał wydarzenia uczestnicy cofnęli się w czasie i przenieśli do… dworku w Nawłoci, gdzie czekał na nich podwieczorek. – Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkanie przyczyniło się do integracji szkolnej społeczności z mieszkańcami i było mile spędzonym popołudniem, które godnie wpisało się w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – podsumowała wydarzenie Karolina Żurek ze Szkoły Podstawowej w Hermanowicach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze