Reklama

Ćwierć tysiąca „terytorialsów” na poligonie [ZDJĘCIA]


Deszcz, upał i chłód to – jak się mawia w wojsku – „pogoda taktyczna”, czyli doskonałe warunki na szkolenie bojowe. Właśnie taka aura towarzyszyła „terytorialsom ” z Przemyśla, którzy odbyli szkolenie zintegrowane na terenie poligonu Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.


Pierwsza część szkolenia 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej trwała od 1 do 14 września br. W ćwiczeniu wzięło udział w sumie blisko 250 żołnierzy. Najliczniej reprezentowani byli żołnierze z 201. Batalionu Obrony Pogranicza, którym towarzyszyli żołnierze z kompani dowodzenia.

– Ćwiczący doskonalili swoje umiejętności bojowe w etapie szkolenia indywidualnego i specjalistycznego. Zakres zagadnień obejmował zajęcia strzeleckie, działania taktycznego, szkolenia saperskie oraz zabezpieczenie infrastruktury krytycznej

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 81% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/10/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama