Deszcz, upał i chłód to – jak się mawia w wojsku – „pogoda taktyczna”, czyli doskonałe warunki na szkolenie bojowe. Właśnie taka aura towarzyszyła „terytorialsom ” z Przemyśla, którzy odbyli szkolenie zintegrowane na terenie poligonu Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
Pierwsza część szkolenia 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej trwała od 1 do 14 września br. W ćwiczeniu wzięło udział w sumie blisko 250 żołnierzy. Najliczniej reprezentowani byli żołnierze z 201. Batalionu Obrony Pogranicza, którym towarzyszyli żołnierze z kompani dowodzenia.
– Ćwiczący doskonalili swoje umiejętności bojowe w etapie szkolenia indywidualnego i specjalistycznego. Zakres zagadnień obejmował zajęcia strzeleckie, działania taktycznego, szkolenia saperskie oraz zabezpieczenie infrastruktury krytycznej
Płatny dostęp do treści
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 81% tekstu do przeczytania.
Wykup dostęp
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze