05/10/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Galeria zdjęć z pierwszej części szkolenia 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, gdzie uczestniczyło blisko 250 żołnierzy, głównie z 201. Batalionu Obrony Pogranicza. Ćwiczenia obejmowały strzelanie, taktykę, saperów, a także zabezpieczenie infrastruktury. Uwzględniono również szkolenie BLS, radiotelefonię i zadania specjalistyczne. Dowódca WOT, gen. bryg. dr. Krzysztof Stańczyk, odwiedził zakończenie ćwiczeń, gratulując żołnierzom zaangażowania. Szkolenie zintegrowane, obowiązkowe raz w roku, ma na celu doskonalenie umiejętności obronnych w różnych warunkach, aby żołnierze mogli skutecznie bronić społeczności lokalnych w sytuacjach realnego zagrożenia.
20. PBOT