Reklama

Czarny protest. Miasto nie udostępniło sieci energetycznej [WIDEO]

25/10/2016 17:00

Oprócz kobiet w proteście wzięli udział także mężczyźni oraz przedstawiciele KOD-u i partii politycznych: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Razem. Organizatorzy zarzucili prezydentowi miasta, że nie umożliwił im podłączenia nagłośnienia do miejskiej sieci energetycznej. – Wniosek wpłynął w ostatniej chwili – odpowiada urząd miejski.

– Zebraliśmy się tutaj przede wszystkim, żeby zaprotestować przeciwko językowi pogardy wobec kobiet, jaki przetoczył się przez nasz kraj po pierwszym czarnym proteście. To jest niebywałe, że osoby publiczne wyrażają się w ten sposób o kobietach, które wyszły na ulice zaprotestować i wyrazić swoje zdanie. Niestety ulica została ostatnim miejscem, na którym możemy powiedzieć, co czujemy. W tym kraju w ogóle nie słucha się kobiet – mówiła organizatorka protestu Anna Grad-Mizgała.

Niech ginekolodzy zrezygnują z pracy

– Aborcja nie jest dobra, ale są sytuacje w życiu kobiety, że tylko ona i jej partner, ojciec dziecka, jest w stanie podjąć decyzję tak trudną, żeby skończyć ciążę. I to prawo powinno być w Polsce przestrzegane. Nie może być tak, żeby na Podkarpaciu nie było jednego szpitala, który legalnie wykonuje zabiegi terminacji ciąży ze wskazań medycznych – podkreśliła.

Reklama

W manifestacji wzięli udział także politycy. Jednym z przemawiających był poseł Marek Rząsa (PO). Zaznaczył, że nie bierze udziału w proteście jako polityk, chociaż „większość osób wie, do jakiej partii należy”. – Stoję przed państwem jako mężczyzna, który ma pewne zasady życiowe. A jedną z pierwszych zasad jest prawo swobody obywatelskiej. Stoję, żeby powiedzieć: jestem za wolnością dla kobiety, jestem za tym, żeby kobieta miała prawo wyboru – powiedział.

– Nie może tak być, że z funduszy NFZ opłacani są ginekolodzy, którzy nie wykonują badań prenatalnych, nie wykonują aborcji. Ja mam dla nich propozycję: zrezygnujcie z pracy w szpitalach, załóżcie prywatne kliniki i zobaczycie, ile będziecie mieć wtedy pacjentek – dodał.

Reklama
Uczestnicy manifestacji zgromadzili się przy fontannie na Rynku. Następnie przeszli ulicami: Kazimierzowską i Franciszkańską, by zakończyć swój marsz przy Szwejku.

Problem z nagłośnieniem

Organizatorzy zarzucili prezydentowi Przemyśla, że nie pozwolił na podłączenie ich nagłośnienia do miejskiej sieci energetycznej. – Dzisiaj o godzinie wpół do trzeciej dowiedziałam się, że nie jest to wszystko załatwione, że jeszcze potrzebne są dodatkowe papierki – mówiła A. Grad-Mizgała. W efekcie manifestujący korzystali z ręcznej tuby użyczonej przez partię Razem.

Magistrat przyznaje, że zawiadomienie o zgromadzeniu wpłynęło do urzędu 17 października. Znalazła się w nim także prośba o udostępnienie prądu do nagłośnienia. Ponieważ wydarzenie zostało zaplanowane na popołudnie, kiedy urząd jest zamknięty, skorzystanie z podłączenia w budynku głównym było niemożliwe.– Kilka dni przed imprezą poinformowaliśmy telefonicznie przedstawiciela organizatorów, że w tej sprawie powinni złożyć formalny wniosek do Wydziału Gospodarki Komunalnej, który może udostępnić źródło prądu poza terenem budynku. Niestety[paywall] ten formalny wniosek wpłynął do nas 24 października, po godzinie 15, a więc niecałe dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. Trudno więc się dziwić, że nie udostępniliśmy w takiej sytuacji prądu do nagłośnienia. Wniosek wpłynął w ostatniej chwili, zdecydowanie za późno – tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    emilll - niezalogowany 2016-10-25 18:48:31

    aż 100 osób ???? kurcze faktycznie musi się straszna krzywda dziać tym biednym paniom w naszym państwie :-) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Człowiek z krwi i kości - niezalogowany 2016-10-25 20:00:33

    Na szczęście nie wszystkie kobiety idą za "czarną masą". Używają  własnego mózgu, a nie tylko sugerują się telewizyjną sieczką. Chyba jeszcze nie taki nasz Przemyśl, jak o nim źle gdaczą, hm?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zbyszek - niezalogowany 2016-10-25 21:01:10

    Brawo Przemyśl. Wiem, że to dopiero początek, ale trzeba pokazywać jak haniebne i durne są rządy spółdzielców. Wierze, że przyjdzie taki czas kiedy Jarkacz poniesie zasłużoną karę za wszystko złe co wyrządził Polsce. Brawo Kobiety!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama