– Podkarpacie lokuje się wśród najbezpieczniejszych regionów w kraju, co potwierdzają wyniki uzyskiwane przez naszą Policję, a także badania opinii publicznej. Wskazują one, że funkcjonariusze Policji bardzo dobrze realizują powierzone obowiązki służbowe. Istotny wpływ na to ma uspołecznienie naszej służby poprzez działania pozwalające być bliżej mieszkańców naszego regionu i skutecznie rozwiązywać ich problemy – mówił podczas obchodów święta policji w Rzeszowie na Placu Farnym komendant Dariusz Matusiak.
Święto Policji zostało ustanowione w 1995 roku. Dla służących w tej formacji to m.in. czas awansów, nominacji i odznaczeń. Nie inaczej było i w tym roku w stolicy Podkarpacia. W obchodach udział wzięli m.in.: komendant główny insp. gen. Jarosław Szymczyk, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz podkarpaccy posłowie: Wiesław Buż, Tadeusz Chrzan, Zbigniew Chmielowiec, Kazimierz Gołojuch, Andrzej Szlachta i Adam Śnieżek. Nie zabrakło samorządowców z regionu z marszałkiem województwa Władysławem Ortylem i wojewodą Ewą Leniart na czele.

Odznaczenia wyróżnionym policjantom wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart./ UW Rzeszów.
– Wola służby współobywatelom, dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i wszystkich, którzy z gościnności tego regionu korzystają są ogromne, są nie do przecenienia – podkreślała wojewoda podkarpacki. Podczas uroczystości 16 policjantów zostało odznaczonych medalami „Za Długoletnią Służbę”. Do 8 powędrowały złote, do 8 srebrne odznaki. Dodatkowo w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynili się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, 72 funkcjonariuszy otrzymało odznaki „Zasłużony Policjant”, a 10 kolejnych medale „Za Zasługi dla Policji”. Podczas tych uroczystości, awans odebrał również Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. Janusz Kiszka.
A w Przemyślu....
Mundurowi świętowali również w naszym mieście. Obchody zainaugurowała msza św., której przewodniczył kapelan ks. Janusz Mączka. Po niej, na placu KMP Przemyśl odbył się uroczysty apel, który rozpoczęło złożenie meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Piotrowi Zalewskiemu przez dowódcę uroczystości nadkom. Marcina Wodzyńskiego. Gospodarz uroczystości – komendant KMP Przemyśl podinsp. Janusz Kiszka witając zgromadzonych, nie zapomniał o podkreśleniu roli mundurowych w aspekcie działań, jakie podejmują od początku wojny w Ukrainie, podkreślił ich ciągłe i pełne zaangażowanie oraz wzajemną współpracę z władzami samorządowymi i instytucjami. Podobnie jak w Rzeszowie, i w przemyskiej komendzie nie zabrakło nominacji na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowano 72 funkcjonariuszy.
Święto Policji to doskonała okazja do uhonorowania tych, którzy 24 godziny na dobę dbają o nasze bezpieczeństwo oraz wspierających ich pracę. W tym roku, w Przemyślu, statuetki „Niedźwiedzia Przemyskiej Policji” roku trafiły do Barbary Honickiej z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu, Adama Szablana – pracownika Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie oraz Jana Fabera – przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Przemyski./ fot. KMP Przemyśl

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze