Reklama

Czepialski: Warto się czepiać. Widać efekty [ZDJĘCIA]

01/04/2016 10:30

Od pewnego czasu czepiam się różnych drobiazgów w mieście. Takich, które utrudniają nam życie albo po prostu miasto szpecą. Nie ma w tym żadnej złośliwości, jedynie nadzieja, że ktoś może na zdjęciu w naszym tygodniku zobaczy to, obok czego przechodzi obojętnie.

Może zareaguje albo przynajmniej spowoduje, żeby zareagowali ci, którzy powinni. Ważne, żeby znikła dziura w chodniku, tabliczka nie dyndała na jednym gwoździu, nikt nie upadał na wyszczerbionych schodach albo żeby nie straszyły blachy na skwerku przy Jagiellońskiej.


fot.Jacek Szwic
Róg Słowackiego i Basztowej.

Okazało się, że warto było się czepiać. Większość „usterek” po naszych publikacjach została usunięta, więc możemy mieć satysfakcję, że przyczyniliśmy się do tego jako tygodnik.  


fot.Jacek Szwic
Ulica Kmity.


fot.Jacek Szwic
Ulica Osińskich.


Czepialski
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2016-04-02 09:33:38

    Zamiast czepiać się dziur w drodze, proponuję zająć się problemami systemowymi, np. egzystencją włodarza w Rynku.  Który zadłużył miasto i potomkowie włodarza tego długu nie spłacą.  Degradacja miasta jest widoczna gołym okiem. Proszę się przejść ul. Franciszkańską  o godz. 15. Miasto widmo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Były obywatel - niezalogowany 2016-04-02 16:04:53

    Chcesz czegoś na co nie masz wpływu. O tych problemach wiadomo nie od dziś i jest to wałkowane non-stop. Chwała Przemyśla przeminęła i z tym czas się pogodzić. Jedyne co jeszcze można to naprawić dyndająca tabliczkę, bo upadających szpitali i szkól nie uratujecie. Nie ma ludzi więc nie ma zapotrzebowania. Niestety u nas się przyjęło, że to są główne miejsca pracy, a nie tak jak powinno być elementy infrastruktury związanej z zamieszkaniem społeczności na danym terenie. Oficjalnie tylko ubyło 10 tys. ludzi w ostatniej dekadzie, a sam znam bezpośrednio 40 osób które są zameldowane, a niektóre nawet płacące podatki, które od lat już w Przemyślu nie mieszkają. W tej chwili to już chyba nawet w Jarosławiu jest lepiej z pracą. Jedno czego temu miastu nie można odmówić to uroku i historii. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama