Reklama

Czerwone autobusy MZK dojadą do każdej miejscowości gminy Przemyśl


Dzisiaj, 9 grudnia br., w przemyskim magistracie doszło do podpisania umowy na przywrócenie połączeń autobusowych MZK do wszystkich miejscowości gminy Przemyśl. Od nowego roku mieszkańców gminy wozić będą czerwone autobusy tej miejskiej spółki.


Umowę (na razie w formie listu intencyjnego) parafowali prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun i wójt gminy Przemyśl Marek Wasiewicz.

– Autobusy MZK wracają na teren gminy Przemyśl po kilku latach. Udało się nam dojść do porozumienia z władzami gminy, wypracować takie warunki współpracy, które są akceptowalne przez obie strony. Wszyscy chętni mieszkańcy gminy zyskują możliwość zakupu na przykład biletu miesięcznego, który uprawnia do przejazdu wszystkimi liniami i wszędzie na terenie miasta

– powiedział W. Bakun.

Reklama

– Nasza gmina leży po północnej i południowej stronie Przemyśla. Część północna była obsługiwana przez MZK, natomiast południowa, od Malhowic przez Stanisławczyk, Grochowce, Łuczyce, Rożubowice, Nehrybkę aż po Krówniki, już nie. Obsługiwana była przez prywatnego operatora. Teraz już nie będzie podziału, co jest z korzyścią dla naszych mieszkańców. Porozumienie podpisaliśmy na rok. Dodam, że działa to w obie strony, bo mieszkaniec Przemyśla czy turysta, chcący choćby coś zwiedzić, nie będzie musiał się zastanawiać, gdzie, jak i do jakiego busa wsiąść

– stwierdził wójt gminy Przemyśl M. Wasiewicz.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP (17 grudnia br.)

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/12/2025 09:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama