6 lutego br. czołgiści z Żurawicy rozpoczęli szkolenie poligonowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sprzęt musieli dowieźć sobie sami.
– Nieodłącznym elementem szkolenia jest transport operacyjny wojska wraz z uzbrojeniem i posiadanym sprzętem[paywall]. Przemieszczenie na dużą odległość przy wykorzystaniu platform kolejowych jest doskonałym sposobem sprawdzenia umiejętności żołnierzy, związanych między innymi z załadowaniem i rozładowaniem czołgów – powiedział dowódca 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy ppłk Rafał Kluz.
Taki właśnie sprawdzian przeszli żołnierze z Żurawicy, przygotowując czołgi do transportu. Podczas szkolenia poligonowego czołgiści będą wykonywać strzelania amunicją bojową, a także uczestniczyć w ćwiczeniach taktycznych. Wezmą w nim także udział żołnierze rezerwy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co w tym dziwnego, że sami musieli dojechać? Ochroniarze jacyś mieli ich dowieźć czy taksówki?
Tak , te atrapy T-72 zwane jeszcze czołgami nadają się jedynie na poligony bo na polu prawdziwej walki byłyby jedynie dobrym celem dla ewentualnego przeciwnika. Co ciekawe do dzisiaj głównymi użytkownikami tych prawie 50 letnich sowieckich cacek są i tu wymienię jedynie kilka potęg : Angola , Algieria, Azerbejdżan, Kongo, Dżibuti , Białoruś, Bułgaria , Etiopia , Gruzja, Górski Karabach , Kenia , Kazachstan , Kirgizja , Maroko , Mjanma , Mongolia , Nikaragua, Korea Północna , Sudan Północny i Południowy , Syria, Turkmenistan , Tadżykistan , Uganda , Uzbekistan , Jemen i kilkanaście podobnych wojskowych krezusów na końcu oczywiście Polska z ponad 1000 jeszcze na stanie i podobno zaliczani jesteśmy do potęg wojsk pancernych w oczywiście pod względem ilości posiadanych tanków głównie T 72 . Tylko gratulować Antkowi M i obecnym wybitnym wojskowym strategom ze zwierzchnikiem panem Prezydentem i Płaszczakiem na czele podniesienia naszej armii na wysoki poziom , szczególnie że na stanie 5 Batalionu SP można zobaczyć ponad 45 letnie cacka w postaci BWP -1 . Kto nie wierzy może to zobaczyć na własne oczy ul. 29 listopada w potężnym i prężnym Przemyślu oczywiscie.że wreszcie podnieśli poziom anszej armii z u
Jakby raczył pan przeczytać wiadomość od początku do konca to by pan wiedział.
Ćwiczenia na historycznym sprzęcie to strata czasu i pieniędzy,których nasza armia niestety ale nie ma.Dzieje sie dokładnie to samo co w czasie II RP gdzie 35 % budżetu woskowego szło na paszę dla koni też już wóczas historyczna formację nie mająca żadnego znaczenia na polu walki.Ale nasi"wybitni stratedzy i wodzowie" tego nie widzą.Co z tego,ze wojsko jest dobre skoro nawet proc do walki nie posiada a jedynie stare rzęchy duzo starsze od naszych dziadków.
Nie narzekaj, stoją też tam "rosomaki" i armato-haubice. A BWP nie są takie złe i na pewno lepsze od furmanek.Generalnie wojna z tym sprzętem jest przeznaczona dla krajów arabskich,afrykańskich i gdyby przyszła ochota któremu z byłych demoludów. Ci najważniejsi mają sprzęt zupełnie innej generacji i nie piszę tu o czołgach czy samolotach, choć te też mają o wiele lepsze. Dzisiaj liczą się tylko ci co mogą sprzątnąć satelity, unieruchomić cały sprzęt elektryczny i elektroniczny,zainfekować wirusem itd. Niedawno oglądałem film dokumentalny pt" zero days" o akcji zainfekowania przez wiadomą armię robakiem wirówek w Iranie co spowodowało ich zniszczenie i wypieprzenie w powietrze całych podziemnych zakładów jądrowych. Niestety "robak" został przejęty przez inne kraje które mogą spowodować wyłączenie elektrowni jądrowych, wodociągów, elektrowni wodnych, wyłączyć wszystko z prądu. Technologia współczesnej wojny jest wręcz niewyobrażalna i obyśmy nigdy jej nie dotknęli. A T-72 , BWP itp są przeznaczone dla czarnych, oliwkowych i białych "murzynów" niech się tłuką.
''Bomby miny karabiny czołgiTo już historiaWybuch jądrowy grzyb atomowyNie do obrony Ważą się losy całego świataCoraz bliżej czarna data''YOUTUBE.COM - MOSKWA - JAROCIN 85
Suweren zdycha pozbawiony pomocy medycznej a czołgi jadą na poligon. Ot taki PISoBOLSZEWICKI folklor.
Trochę się zbulwersowałem z powodu używania przez Ciebie tego samego nicka ale po przemyśleniu uznałem że masz do tego prawo, w końcu nie jednemu pieskowi na imię "burek' W tej sytuacji sam zmienię swój nick.Piszesz Janie prawdę i na temat, też oglądałem ten film ,kilka dni temu na kanale "Historia" , mocno daje on do myślenia.Do tego co napisałeś dodałbym że ktoś mocno myśli o przeludnieniu naszej planety, zredukowaniu liczby ludności do np 1 mld. Ziemia już jest niewydolna do takiej liczby jaką obecnie mamy a stale ona rośnie. Problem produkcji żywności, eksploatacji surowców, skażenia środowiska czy produkcji przez ludzi śmieci doprowadzi Ziemię do degradacji i uczyni ją niezdolną do zamieszkiwania. Być może obecny wirus jest początkiem naprawy tej sytuacji a być może nastąpi to niedługo. Wojna też jest środkiem do ograniczenia ludności ale przy okazji dochodzi do niszczenia wszystkiego na ziemi ,w powietrzu i wodzie. Wirus eliminuje tylko ludzi i chyba niestety o to chodzi.
Co w tym dziwnego, że sami musieli dojechać? Ochroniarze jacyś mieli ich dowieźć czy taksówki?
Tak , te atrapy T-72 zwane jeszcze czołgami nadają się jedynie na poligony bo na polu prawdziwej walki byłyby jedynie dobrym celem dla ewentualnego przeciwnika. Co ciekawe do dzisiaj głównymi użytkownikami tych prawie 50 letnich sowieckich cacek są i tu wymienię jedynie kilka potęg : Angola , Algieria, Azerbejdżan, Kongo, Dżibuti , Białoruś, Bułgaria , Etiopia , Gruzja, Górski Karabach , Kenia , Kazachstan , Kirgizja , Maroko , Mjanma , Mongolia , Nikaragua, Korea Północna , Sudan Północny i Południowy , Syria, Turkmenistan , Tadżykistan , Uganda , Uzbekistan , Jemen i kilkanaście podobnych wojskowych krezusów na końcu oczywiście Polska z ponad 1000 jeszcze na stanie i podobno zaliczani jesteśmy do potęg wojsk pancernych w oczywiście pod względem ilości posiadanych tanków głównie T 72 . Tylko gratulować Antkowi M i obecnym wybitnym wojskowym strategom ze zwierzchnikiem panem Prezydentem i Płaszczakiem na czele podniesienia naszej armii na wysoki poziom , szczególnie że na stanie 5 Batalionu SP można zobaczyć ponad 45 letnie cacka w postaci BWP -1 . Kto nie wierzy może to zobaczyć na własne oczy ul. 29 listopada w potężnym i prężnym Przemyślu oczywiscie.że wreszcie podnieśli poziom anszej armii z u
Jakby raczył pan przeczytać wiadomość od początku do konca to by pan wiedział.