Reklama

Czołgi pojechały na poligon

6 lutego br. czołgiści z Żurawicy rozpoczęli szkolenie poligonowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sprzęt musieli dowieźć sobie sami.

– Nieodłącznym elementem szkolenia jest transport operacyjny wojska wraz z uzbrojeniem i posiadanym sprzętem[paywall]. Przemieszczenie na dużą odległość przy wykorzystaniu platform kolejowych jest doskonałym sposobem sprawdzenia umiejętności żołnierzy, związanych między innymi z załadowaniem i rozładowaniem czołgów – powiedział dowódca 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy ppłk Rafał Kluz.

Taki właśnie sprawdzian przeszli żołnierze z Żurawicy, przygotowując czołgi do transportu. Podczas szkolenia poligonowego czołgiści będą wykonywać strzelania amunicją bojową, a także uczestniczyć w ćwiczeniach taktycznych. Wezmą w nim także udział żołnierze rezerwy.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2020-02-11 12:14:11

    Co w tym dziwnego, że sami musieli dojechać? Ochroniarze jacyś mieli ich dowieźć czy taksówki?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyski wojskowy obserwator - niezalogowany 2020-02-11 13:47:02

    Tak , te atrapy T-72 zwane jeszcze czołgami nadają się jedynie na poligony bo na polu prawdziwej  walki byłyby jedynie dobrym celem dla  ewentualnego przeciwnika. Co ciekawe do dzisiaj głównymi użytkownikami tych  prawie 50 letnich sowieckich cacek są i tu wymienię jedynie kilka potęg : Angola , Algieria, Azerbejdżan, Kongo, Dżibuti , Białoruś,  Bułgaria , Etiopia , Gruzja, Górski Karabach , Kenia , Kazachstan , Kirgizja , Maroko , Mjanma  ,  Mongolia , Nikaragua,  Korea Północna , Sudan Północny i Południowy ,  Syria, Turkmenistan , Tadżykistan , Uganda , Uzbekistan , Jemen  i kilkanaście podobnych wojskowych krezusów na końcu oczywiście Polska z ponad 1000 jeszcze na stanie i podobno zaliczani jesteśmy do potęg   wojsk pancernych w oczywiście pod względem  ilości posiadanych tanków  głównie T 72 .  Tylko gratulować  Antkowi M  i obecnym wybitnym wojskowym strategom ze zwierzchnikiem panem Prezydentem   i  Płaszczakiem  na czele podniesienia naszej armii na wysoki poziom , szczególnie że na stanie 5 Batalionu SP można zobaczyć ponad  45 letnie cacka w postaci BWP -1 . Kto nie wierzy może to zobaczyć na własne oczy ul. 29 listopada w potężnym i prężnym  Przemyślu oczywiscie.że wreszcie podnieśli poziom anszej armii z u

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sko - niezalogowany 2020-02-11 14:00:39

    Jakby raczył pan przeczytać wiadomość od początku do konca to by pan wiedział.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama